Bitcoin, 50.000 dolar seviyesinde önemli bir destek oluşturdu

Haberler admin 18 Okundu
sponsorlu reklam

Bitcoin, 50.000 dolar seviyesinde önemli bir destek oluşturdu

Şahısların haricinde hükümetlerin de kripto paralara olan manzara açıları değişmiş durumda. Her ne değin bazı hükümetler kripto paraları alıkoymak için çalışmalar yürütse de pek birçok yapıcı söylemlerde bulunuyor. Hatta hali hazırda kendi kripto parasını hariç tutmak için uğraşan hükümetlerin de mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Peki gelelim asıl konumuza. Yani Bitcoin’in geleceğine? Geçtiğimiz günlerde 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak rekor kıran BTC, manâlı bir takviye noktasına da kavuştu.

Kripto para uzmanlarının yaptıkları açıklamalara göre BTC, 50.000 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip. Bu da BTC’nin çok kayda değer bir olay yaşanmadan 50.000 doların altına düşmeyeceğini gösteriyor.

Muhakkak kripto para piyasasında yaşanan dengesizlikleri hesaba kattığımızda bu yardım noktalarına fazla da aldırış etmememiz gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü geçtiğimiz yıl da benzer söylemler ortaya atılmış, lakin BTC yalnızca 1 gün içerisinde yarı yarıya bedel kaybetmişti.

sonuç olarak bu piyasa ile mücâdele etmek isteyenlerin bütün riskleri de göz önünde bulundurması gerekiyor. bu arada dip not olarak belirtelim. Bu yazıdaki hiçbir data yatırım tavsiyesi değildir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir