Bitcoin yükselişte!

Dijital para Bitcoin admin 205 Okundu
sponsorlu reklam

Bitcoin yükselişte!

Bitcoin, %7’den pozitif yükseliş yaşayarak 8000$ sınırını aşmayı ve 8300 dolara ulaşmayı başardı. Bu durumun güzel olmasının en büyük sebeplerinden birinin, 13 Temmuz tarihinde bitcoin madenciliğinin %155 arttığının duyulması esnasında değerinin bu yılın en düşük noktalarından biri olan 6200 dolarda bulunması olduğu söylenebilir.

Bitcoin varlığının en yüksek değerine Aralık ayında 20000$ ile ulaşmıştı ve değerinde, Haziran ardına kadar 5900 dolara değin düşmüştü. Temmuz ayında bu fiyat bir arz artmış olsa da, önemli bir yükseliş yaşanmamıştı. Oysa bitcoin fiyatı değişmeye başladığında çok önemli hızlarla değişebiliyor ve geçtiğimiz sene fiyatın bir anda koskocaman bir şekilde yükselmesi ile derhal cümbür cemaat, tam olarak ne olduğunu bilmeseler de, haberler yoluyla bu teknoloji ile tanışmıştı.

aynı zamanda 2013’ün sonundaki ilk büyük başarısının gerisinde önemli fiyat hareketlenmelerini anca 2016 yılının sonlarında görmeye başlamıştık. En yüksek noktasına ulaşmasından beri sadece yedi ay geçmiş olduğu için de var olan fiyat aralığında bir vakit daha duracağı varsayım edilebilir.

eToro Kıdemli Piyasa Analisti Mati Greenspan’ın CNBC ile yaptığı bir röportajda söylediğine kadar bitcoin için bir sonraki kasıt, bir kere daha 10000$ fiyatına ulaşmak olacak. Greenspan, 10000$ sınrıının fazla önemli olduğunu fakat 9500 dolara ulaşmanın bile zorlama olabileceğini söylüyor. Newton Advisor’dan Mark Newton da fiyatın daha önceki yüksek noktalar derhal ulaşmayabileceğini, hatta Ağustos ayında bir kere daha geri çekilebileceğini söylüyor ancak Kasım ve Aralık aylarında bir kez daha yükselebileceğini belirtiyor.

İLGİLİ HABER Nedir bu Bitcoin dedikleri? Önceki HaberHUAWEI Y6 2018’le öbür bir boyuta geç! Sonraki HaberGalaxy Note 9’un Renk Seçenekleri Görüntülendi!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir