Bitcoin’de ciddi düşüş

Dijital para Bitcoin admin 195 Okundu
sponsorlu reklam

Bitcoin'de ciddi düşüş

Her ne dek bitcoin’in önümüzdeki yıllarda çok yüksek değerlere ulaşacağı söylense de, hemen ünlü kripto para birimi için durum o kadar da iyi gözükmüyor. Güney Koreli kripto para borsası Coinrail, Pazar günü hackerlar tarafından maksat alındı ve bitcoin’in fiyatı, iki ayın en az seviyesine ulaştı.

Ayrıca Coinrail göre internet sitesinde yapılan açıklamaya kadar kaynaklarının yalnızca yaklaşık olarak %30’unun çalındığını, geri kalanların güvenli bir şekilde depolandığı belirtiliyor. Her ne dek bu hırsızlığın tam bilançosu kesin olmasa da, Güney Koreli haber kaynağı Yonhap News’in tahminlerine kadar 37.2 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Kripto para borsası da bu andaki hasarı doğrularken tüm kaynakların kilitlendiğini, hizmet dengelenene kadar tehlikesiz bir şekilde saklanacaklarını ve olası olan en kısa süre içerisinde bitmiş aktif ışık halkası geleceklerini duyurdu.

Fakat firma, hemen şimdi bütün detayları vermeyi yerinde görmüyor ve bunun araştırma ve incelemeleri etkileyebileceği ihtimalini belirtiyor.

Hack’in arkasında bitcoin fiyatı Pazar günü %10 düşerek 6600 dolara ulaştı. Fakat o zamandan bu yanlamasına fiyat bir miktar artarak 6768 dolara ulaştı. Öteki kripto para birimleri de büyük miktarlarda kayıp yaşadıklarını belirtiyorlar.

Alt ancak bu, kripto para birimlerinin karşılaştıkları birincil siber hücum değil. Birkaç ay önce de İzlanda’daki maden sunucularından 600 bitcoin çalınmıştı ve bu hırsızlık “Büyük Bitcoin Soygunu” olarak tanımlanmıştı…

Önceki HaberApple’dan Kripto Madenciliğine Yasak! Sonraki HaberKayaların İçinde Deha Sorunsuz WiFi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir