Bixby’ye yeni yetenekler geldi

Mobil Uygulamalar admin 267 Okundu
sponsorlu reklam

Bixby'ye yeni yetenekler geldi

Samsung’un sanal asistanı Bixby, birincil tanıtıldığından bu yanlamasına kuşkusuz kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Birincil zamanlarından bu yandan özellikle irtibat ve yönlendirmeler konusunda kayda değer safha kaydeden Bixby, elbette halen çok kabiliyetli yok. Ama bu yeniden bir süre meselesi. Bixby’nin kendini en çok geliştirmesi gereken noktası ise, bilindiği gibi daha fazla dil desteği göstermesiydi. İngilzce Bixby’nin halihazırdaki diliydi, ama derhal daha fazlası da var.

Oynatİpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? Bixby Artık Daha Fazla Dil Desteği Kazanıyor

Bixby, bundan böyle İngiltere İngilizcesi almak üzere 5 öbür dil yeteneğine daha sahip ve bunlar arasında Almanca, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca geliyor. Evet, Türkçe dil desteği yeni diller aralarında yok.

Bixby’nin yeni dil özellikleri şu an için Galaxy Note 9 ile sınırlı durumda. Galaxy S9 ise Bixby 2.0’ı demin almadığından nedeniyle bu yeni dilleri şimdilik kullanamayacak. Ancak zamanla uygulamanın kapsamı genişletilecektir. Android Pie işletim sistemiyle beraber daha fazla Galaxy modeline ulaşacak olan Bixby 2.0, önümüzdeki ay Galaxy S9 için de kullanılabilir.

Önceki HaberSamsung “Sahte Surpreme” İle Anlaştı Sonraki HaberVoyager 2 Yıldızlarası Uzaya Adım Attı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir