Black Mirror: Bandersnatch’de Filmdeki Oyunlara Çıkan Gizemli Bir QR Kod Keşfedildi

Haberler admin 221 Okundu
sponsorlu reklam

Black Mirror: Bandersnatch'de Filmdeki Oyunlara Çıkan Gizemli Bir QR Kod Keşfedildi

Black Mirror’ın yeni filmi Bandersnatch’in sırlarla dolu dünyası ortaya çıkıyor.

Netflix Türkiye’de dün itibariyle izlenebilir duruma gelen Black Mirror: Bandersnatch’e olan alaka her saniye büyüyor. Twitter’da ise #bandersnatch hashtag’i hemen hemen yıkılır duruma geldi. Itinalı izleyicilerin ortaya çıkardığına tarafından filmin “otobüs sahnesi”nde müzik çalması gereken bir yerde “çağrı/arama sesi” çalıyor. Bu sesi bazı yazılımlar ile deşifre edilen kullanıcılar, bu QR koduna ulaşmış.

QR kodunun aktardığı siteye erişim sağlayan kullanıcılar gözlerine inanamadı zirâ QR kodu, Black Mirror: Bandersnatch filminde yer alan oyunların olduğu TuckerSoft’un (filmdeki oyun şirketi) internet sitesine yönlendiriyor. Bandersnatch, Metl Hedd, Roachbusters ve daha çoğu oyunun yer aldığı TuckerSoft’un internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunlar hakkında detaylar verilen sitede bununla beraber TuckerSoft’un çalışan ilânı da bulunuyor. Epeyce hoş bir ayrıntısıyla uğraşma olan site, 1984 yılında geçen oyun şirketi TuckerSoft’un havasını kullanıcılara birebir yansıtıyor. Site içerisinde Bandersnatch oyununun sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkan “Play Now” butonu, sizi Bandersnatch’in Netflix sayfasına aktarıyor.

Kaynak : https://www.bleedingcool.com/2018/12/28/black-mirror-bandersnatch-game/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir