Blizzard Arcade Collection duyuruldu

Haberler admin 12 Okundu
sponsorlu reklam

Blizzard Arcade Collection duyuruldu

Bundan 30 sene önce, bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda oyun geliştiricisinin kurduğu yeni bir oyun stüdyosu, kurucularının oynamayı sevdiği oyunları gerçekleştirmek üzere işe koyuldu. Stüdyonun ilk yapıtlarından bazıları The Lost Vikings, Rock N Roll Racing ve Blackthorne‘du. Mükemmel eleştiriler alan bu oyunlar, kısa zaman içinde Blizzard Entertainment’a dönüşecek firmanın erken dönem tasarım prensiplerini yansıtıyordu. Blizzard bugün çok sevilen olağan oyunlarının güncellenmiş, Windows® PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One ahenkli (keza geriye doğru dönük ahenklilik baştan sona PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’te de oynanabilen) dijital sürümlerini taşıyan Blizzard Arcade Koleksiyonu’nu duyurmaktan büyük gurur duyuyor.

Blizzard Arcade Collection çıktı

Blizzard Arcade Koleksiyonu, Windows PC’de, Blizzard’ın 30. sene dönümünü anmak için bu ayın başında çıkmış bir oyun içi içerik paketi olan 30. Sene Koleksiyonu’na dahil. (30. Yıl Koleksiyonu’nu almış olan oyunculara Blizzard Arcade Koleksiyonu otomatik olarak verilecek.) Bu paket bugün Blizzard® 30. Sene Koleksiyonu (The Blizzard® 30-Year Celebration Collection) adı aşağı konsollara da geliyor.

Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack, “Warcraft®, Diablo® ve StarCraft®’ı yapma olanağını The Lost Vikings, Rock N Roll Racing ve Blackthorne sayesinde bulduk. Bu yüzden Blizzard Arcade Koleksiyonu’nun, köklerimize eğlenceli ve uygun bir dönüş olacağını düşündük,” şeklinde konuştu. Brack, “Dünyanın her yerindeki pek çok Blizzard oyuncusu bu oyunları oynayarak geçirdikleri zamanları mutlulukla hatırlıyor ve bizden onları modern platformlara getirmemizi çoğu kez istiyor. Bu yüzden oyunları yalnızca yayınlamakla kalmayıp, onlara birincil defa sunulan yeni özellikler ve işlevler de ekleyerek bu deneyimi farklı bir düzeye taşımaktan heyecan duyuyoruz,” dedi.