Blizzard, Overwatch Yayınlarındaki Twitch Sohbetine Bazı Yenilikler Getiriyor

Haberler admin 218 Okundu
sponsorlu reklam

Blizzard, Overwatch Yayınlarındaki Twitch Sohbetine Bazı Yenilikler Getiriyor

Blizzard’ın yaptığı yeniliklerle birlikte, Overwatch yayınlarını izleyebilmek için Battle.net ve Twitch hesaplarını birbirine bağlamanız gerekecek.

Blizzard, yeni Overwatch karşılaşmaları için Twitch sohbet kutusunu temizleme çalışmaları yapıyor. Yeni sistemde, kullanıcıların sohbete katılabilmeleri için Battle.net ve Twitch hesaplarını birbirine bağlaması gerekiyor.

Yeni sistem, Twitch kanalında Overwatch oynayan yayıncılar için deneniyor. 3.sezonun çeyrek final eşleşmeleri bugün başlıyor ve 12 Ocak’a değin da devam edecek. Yayınları izlemeye başlatmak için de Battle.net ve Twitch hesaplarınızı bağlamanız gerekiyor.

Blizzard’ın Overwatch blogunda yaptığı açıklamaya tarafından, buradaki belli başlı maksat ‘daha pozitif bir izleme deneyimi’ yaratmak. Nasıl çalışacağı ise iyice bilinmiyor. Geliştiriciler, sohbette çıkacak bir sorun için herhangi bir cezalandırmadan bahsetmedi fakat şu belirli oysa, Twitch sohbetinde yediğiniz bir cinayet Battle.net hesabınızı da etkileyecek.

Blizzard, korku söylemlerinde yer alan bazı profesyonel Overwatch oyuncuları için de önlemler aldı. Geçtiğimiz hafta, ‘oyuncu disiplin takpçisini’ duyurdular, bu sistem ile birlikte oyuncuları takip ederek, oyunun yönetmeliklerine karşısında gelen oyunculara canice verebiliyorlar.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/blizzard-targets-twitch-toxicity-with-new-overwatch-moderation-scheme/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir