Bloober Team yeni Silent Hill oyununu geliştiriyor olabilir

Oyun Hileleri admin 13 Okundu
sponsorlu reklam

Bloober Team yeni Silent Hill oyununu geliştiriyor olabilir

Medium ve Layers of Fear 1 & 2 gibi oyunların geliştiricisi Bloober Team, çok meşhur bir oyun yayıncısının mevcut bir IP’si üzerine çalıştığını söyledi. Hatta bunun, Konami’nin Silent Hill serisinin yeniden canlanacağı konusundaki spekülasyonları beslediğini söyleyebiliriz. Baştan belirtelim, bütün bunlar şimdilik bir varsayım olarak kalacak oysa yakındaki duyurular için daha ihtiyatlı beklememiz gerekiyor.

Medium geliştiricisi Bloober Team, yeni bir Silent Hill oyunu geliştiriyor olabilir

Stüdyo, üzerinde çalıştığı serinin kimliğini açıklamamış olsa da, Bloober ekibi CEO’su Piotr Babieno, GI.biz’e açıklandığında bunun büyük bir heyecan yaratacağına inandığını söyledi. Böylece görünüyor ancak bilinen ve heyecanla beklenen bir serinin yeni oyunu üstünde çalışıyorlar. 

Babieno, “Bir yıldan artı süredir başka bir oyun projesi, diğer bir nefret IP’si üzerine çalışıyoruz ve bunu fazla meşhur bir oyun yayıncısıyla yapıyoruz” dedi. “Size kim olduğunu ya da projenin ne olduğunu söyleyemem fakat halk müziği üzerinde çalıştığımızı anladıklarında fazla heyecanlanacaklarından epeyce eminim” şeklinde iddialı ifadeler kullandı.

Tabi bu şekilde gelen açıklamalardan sonra hayranlar, Polonyalı geliştiricinin Silent Hill üstünde çalışabileceğini düşünmeye başladı. Biliyorsunuz daha önce Silent Hill bestecisi Akira Yamaoka “Bu yaz dinlemek istediğiniz bir proje duyuracağız” diyerek hayranlara mesajı vermişti. Bütün bu parçaları birleştirdiğimizde o kadar görünüyor ama bu sene içinde yeni bir Silent Hill oyunu duyurusu alacağız ve geliştiricinin adını şimdiden varsayım edebiliyoruz.

Bloober Team yeni Silent Hill oyununu geliştiriyor olabilir

VGC tarafından bildirilene göre Japon yayıncı Konami’nin planları hakkında bilgi sahibi bir birey, Silent Hill serisinin canlandırılmasıyla ilgili bir takım ayrıntı vermiş. Dark Pictures serisinin geliştiricisi Supermassive bu serinin yeni bir oyununu geliştirmek için başvursa da Konami bunu kabul etmemiş ve kontrat imzalanmamış. Keza yeniden bazı kaynaklara göre yeni proje, geçmiş oyunlardan daha farklı olarak bir çeşitlilik sapma içeriyor. Yine kaynaklar Konami’nin nefret edilen şey serisine ek olarak Castlevania ve Metal Gear Solid oyunları üstünde de harici şirketler aracılığıyla çalışmayı planladığını, ama mümkün sürümlerin hala birkaç yılı daha olduğunu söylüyor.

Serinin yapımcısının yeni korku oyunu için paylaştığı görselleri de buraya tıklayarak görebilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir