BMW, Çin’de premium araç çağırma uygulaması başlatıyor

Haberler admin 183 Okundu
sponsorlu reklam

BMW, Çin’de premium araç çağırma uygulaması başlatıyor

Alman araba devi BMW,  Çin’in Siçuan eyaletinin başkenti Chengdu’da, premium mobilite markası ReachNow‘un bir parçası olarak vasıta çağırma hizmetini duyurdu. BMW’nin Çin’de başlattığı servis hem ülke hem de şirket için büyük tartı taşıyor. Zira şirket, vasıta çağırma (Ride-Hailing) hizmetini işletmek için lisans bölge ilk yabancı şirket olma ünvanını kazanıyor.

BMW’nin bir sonraki adımı hareketlilik hizmetlerini ülke çapında genişletmek. Bunun için Çin’deki mevcut vasıta paylaşım işine ilave bir premium hareketlilik servis seçeneklerini genişletmek istiyor.

BMW AG Idare Heyeti Üyesi Peter Schwarzenbauer, şirketin, sürdürülebilir bir şehirsel gelecek için hareketlilik çözümlerini benimseyen dünyanın en büyük araç çağırma merkezlerinden biri olan Chengdu’da premium bir vasıta çağırma hizmeti  başlattıklarından heyecan duyduklarını aktardı.

Vasıta çağırma servisi, geçtiğimiz yıl Aralık ayında  Çinli araç paylaşım uygulaması EVCARD ile ortaklaşa olarak Chengdu’da başlatılan ReachNow araç paylaşım servisinin bir parçası olacak. Bu bağlamda 100 BMW i3 elektrikli araç filosu işletilecek. Müşteriler, BMW ReachNow Uygulamasını bir araç çağırma servisi için önceden rezerve etmek ya da hemen rezervasyon yaptırmak için kullanabilecekler.

BMW’nin Çin’de yaptığı bu saldırı alanında birincil olsa da otomotiv dünyasında birincil değil. Çin Başkanı Xi Jimping, 2017’de yabancı araç üreticilerinin lehine karar alarak, yasaları değiştirmişti. Geçtiğimiz yaz Tesla’nın kurucusu Elon Musk ile  resmen el sıkışan Çin hükümeti, Joint Venture meslek modeli olmadan Tesla’nın ülkede fabrika kurmasına izin vermişti. Tesla, Çin’de yılda 500 bin vasıta üretmeyi planlıyor.

araç çağırma BMW Çin ReachNow

Favorilere Ekle

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir