BMW Kişisel Sesli Asistanını Duyurdu!

Otomobil admin 186 Okundu
sponsorlu reklam

BMW Kişisel Sesli Asistanını Duyurdu!

BMW, Disrupt SF 2018 etkinliği dahilinde otomobiller için geliştirdiği kişsel sesli asistanını duyurdu. Sesli tezgâhtar tasarlayan BMW, zeki asistanı BMW Intelligent Prsonal Assistant olarak adlandırılmış.

BMW, geçtiğimiz hafta Amazon‘un akıllı asistanı olan Alexa ile entegreli bir şekilde çalışacağını da duyurmuştu. BMW’nin Alexa’dan sonra kendi kişisel asistanını tanıtması epeyce dikkat çekici. Bu konuda da bir izah etme yapan otomotiv devi, Alexa ve BMW Intelligent Personal Assistant birbirlerini tamamlayan teknolojiler olarak karşımıza çıkacağını belirtti.

BMW Intelligent Personal Assistant otomobiliniz ile ilgilenirken Amazon ve Microsoft ise doğrudan sürüş deneyiminizle ilgili olmayan öteki fonksiyonlar için kullanılacak.

BMW Intelligent Personal Assistant’ın zamanla kullanıcısının ses komutlarını ve otomobili sürüş şeklini tanıyacağını da bildiren BMW, kesintisiz getirilecek güncellemeler doğru bu sistemin kusursuzluğa doğru adım atacağını belirtti.

Şu lahza için sadece bayan sesine sahip olan BMW Intelligent Personal Assistant, ilerleyen dönemlerde bambaşka ses seçeneklerine de sahip olacak. Ilk etapta ABD, Almanya, Birleşmiş Krallık, İtalya, Fransa, İspanya, İsviçre, Avusturya, Brezilya ve Japonya için kullanıma sunulacak olan zeki yardımcı, 23 dil desteğine sahip.

BMW 3 serisi için Kasım ayında kullanılmaya başlanacak olan tezgâhtar X5, Z4 ve 8 serisi modeller için 2019 yılının Mart ayı itibariyle kullanıma sunulacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir