BMW ve Mercedes cephesinden heyecan yaratan ortaklık açıklaması

Otomobil admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

BMW ve Mercedes cephesinden heyecan yaratan ortaklık açıklaması

Otonom sürüş geleceğinin son adımlarından birini hayata vermek için bir araya gelen BMW ve Mercedes ikilisi tatbik için tarih de verdi.

Gelecek inşası için çalışmalarına devamlı araba üreticileri işlem içerisinde güçlerini birleştirmek konusunda hiç çekingen yok. Elektrikli otomobiller için çok miktar ağı konusunda devasa bir birlikteliği doğudan bu politikalar hemen de otonom sürüş geleceğini aydınlatmaya hazırlanıyor. Bugün duyurusu yapılan ortaklıkla birlikte BMW ve Mercedes ikilisinini dördüncü düzey otonom sürüş teknolojisini beraber geliştirmeye adım attığını öğreniyoruz. Sürücüsüz araçlar için tam otonom öncesi son adım olarak nitelendirebileceğimiz bu seviye 2024 yılı itibarıyla kullanıma hazır olacak.

BMW ve Mercedes ekipleri bir araya gelecek

Sürücünün ayrıntılarıyla egale edildiği beşinci düzey öncesinin temelini atacak olan dördüncü seviyede araçların kendini faydalanma yetisi net bir şekile deneyimlenebiliyor. Direksiyon kullanımı, gaz ve fren gibi işlevlerin tamamını bu teknoloji içerisinde aracın kendisine emanet edebileceğiz. Önümüzdeki 5 yıllık zaman zarfından gerçekleştirilecek olan girişim için yaklaşık 1.200 şahsiyet takım birlikte çalışacak. Planlamalarda herhangi bir sorun yaşanmaması durumunda 2024 yılında sınırlı adetlerde ve kayıtlı bölgelerde bu deneyimin deneyim edilmeye başlanacağını söyleyebiliriz. Ekipler şehir içi sürücüsüz vasıta sistemlerinin dışında otomobillerin kendi kendini park edebileceği üstteki düzey yazılım ve teçhizat geliştirmelerini de programa dahil etmiş durumda.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir