BMW’nin Yeni Tasarımı ve Yepyeni Teknolojileriyle Büyüleyen 7 Serisi Tanıtıldı

Otomobil admin 230 Okundu
sponsorlu reklam

BMW'nin Yeni Tasarımı ve Yepyeni Teknolojileriyle Büyüleyen 7 Serisi Tanıtıldı

BMW’nin 2019 model 7 serisi araçları kocaman ön ızgaraya, yenilenmiş bir motora ve yeni teknolojilere sahip.

BMW’nin 2017 yılında aldığı kararlar doğrultusunda firma, daha saygıdeğer bir imaj edinme ve vasıta içi lüks seviyesinin artması için çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmaların etkisini önce X7’de görmüştük. Yeni BMW 7 serisi de ona katıldı.

Yeni aracın hem standart ayrıca de uzun tekerlek açıklığına sahip versiyonu var. Her iki versiyon da önceki modele kadar 22 mm daha uzun olacak şekilde tasarlandı. Standart modelde bu mesafe 5120, uzun versiyonda ise 5260 mm oldu.

Aracın tasarımındaki şartların değişmesi en çok ön tarafta kendini belirli ediyor. Kaputun bir kısmını kaplayan ve yeni ön çamurluğa da taşan geniş ve uzun böbrek ızgara, araca daha sert ve ciddi bir hava katıyor. Yeni serinin ön ızgarası bu açıdan X7’nin ızgarasını andırıyor. Aracın ön ızgarası %40 daha büyük ayla gelmiş durumda. Ön çamurluğun üzerinde yeni krom farlar ve alt havalandırma boşlukları yer alıyor.

Aracın emrindeki camları 5.1 mm daha kalınlaşırken, yeni ön kanatlar da hava akışını daha iyi hale getiriyor. Bu Vesile Ile vasıta hızlandığında daha eksik zorlama harcıyor. Arka tekerlek yuvalarında kullanılan ses emici malzemeler de değiştirildi. Bu Nedenle araç içi daha gürültüsüz ülkü geliyor.

Arka farlarda da şansın dönmesi göze çarpıyor. Yeni merceklere kavuşan OLED arka ışıklar önceki modelden daha bariz. Daha geniş krom egzos çıkışı da yenilenen arka tamponla birleşik durumda.

Aracın içinde ise daha öbür değişiklikler var. Yeni bağlantı özellikleri şampiyon ve daha kuytu bir iç mekana kavuşan aracın park asistanı da geliştirilmiş. Aracın geri vites park asistanı 50 metreye değin yardım sağlıyor.

2019 model 7 serisinin farklı motor seçenekleri var. Bu seçenekler aralarında turboşarjlı benzinli motor, dizel motor ve benzin-elektrik hibrit motor yer alıyor. Her üç motor seçeneği de hem arkadan itişli keza de dört çeker versiyonlara sahip.

Benzinli otomobiller için sunulan motor seçenekleri arasında ilki 4.4 litrelik, 523 beygir baskı üretebilen V8 motoru. Bu motor, 750i xDrive ve 750Li xDrive modellerinde bulunuyor. M760Li xDrive ise BMW M 6.6 litre V12 motora sahip. Motor tam 577 at zor üretiyor. Bu sayede 2 tonluk 7 serisi otomobil 0’dan 100’e 4.1 saniyede çıkabiliyor. Aracın en yüksek hızı ise saatte 250 kilometre.

Dizel araçların her üçünde de benzer 3.0 litrelik altı silindirli motor kullanılmış olsa da hepsinin öbür ayarları ve öbür turboşarj konfigürasyonları var. Tek turboşarj üniteli motor 260 beygir güç üretiyor. Bu motor 730d xDrive ve 730LD xDrive’da yer alıyor. 740d xDrive ve 740 Ld xDrive’ın çift turboşarjlı motoru ise 316 beygir kuvvet üretebiliyor.

Yeni 7 serisi dizellerin arasında en güçlü motorlar ise 750d xDrive ve 750Ld xDrive’ın 4 turboşarjlı motorları. Bu motorlar 393 beygir zor üretmeyi başarıyor.

Elektrik-yakıt hibriti modeller arasında, arkadan itişli 745e ve 745Le ile dört çeker kuzeni 745Le xDrive yer alıyor. Bu araçlarda 3.0 litrelik, altı silindirli benzinli motor ile elektrikli motor bir arada çalışıyor. Netice itibarı ile aracın motor sistemi 388 beygirlik kuvvet üretiyor.

Yeni 7 Serisi standart olarak armoni sağlayabilen süspansiyona, elektronik olarak yoklama edilen damperlere ve havalı yaylara sahip. Daha çevik bir vasıta isteyen kişiler isterlerse arkadan itişli modeli tercih edebiliyorlar.

BMW’nin 2019 model 7 serisinin tasarımları, Range Rover ile rekabet halindeki X7’ye yardım vermeyi ve dünyanın en büyük lüks otomobil pazarı olan Çin’deki müşterilerin beğenisini kazanmayı amaçlıyor.

Kaynak : https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/new-2019-bmw-7-series-gets-x7-inspired-styling-and-more-power

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir