BTC ile Tesla satışı artık mümkün

Haberler admin 15 Okundu
sponsorlu reklam

BTC ile Tesla satışı artık mümkün

Hali hazırda dünyanın en varlıklı insanlarından biri olan Elon Musk, son dönemde kripto paralara sarmış durumda. Musk’ın CEO koltuğunda oturduğu Tesla, kısa zaman önce 1.5 milyar dolarlık BTC yatırımında bulunmuştu. Musk bu yatırımın arkasında kısa süre içerisinde BTC ile Tesla alımının da mümkün olacağının sinyallerini vermişti.

Geçtiğimiz gün Twitter üzerinden yeni bir tanımlama yapan milyarder iş adam, BTC ile Tesla satışı için tüm opsiyonların hazırlanmış olduğunu müjdeledi. Yani artık BTC ile Tesla satın elde etmek olası olacak.

Yalnız burada şöyle bir nüans var. Hali hazırda böylece fazla yatırımcı BTC’yi aynı altın gibi bir yatırım arabulucu olarak görüyor. Dahası bu kripto paranın ileride fazla pozitif değerleneceği düşünülüyor. hemen al sat üzerinde kullanılan BTC miktarı adeta 4 milyon. Öteki BTC’ler ise ayrı soğuk cüzdanlara çekilmiş ve saklanmış vaziyette.

Muhtemelen ilk etapta BTC ile Tesla satın alma fikrine öyle pozitif kişi sıcak bakmayacaktır. Çünkü BTC durduğu yerde değerlenen bir kripto para. Dahası bu kriptonun önümüzdeki süreçte değerini 2’ye hatta 3’e katlayacağını düşünenler de var. Muhakkak yine de bekleyip göreceğiz. Bakalım Musk’ın bu hamlesi BTC fiyatlarında artışa neden olacak mı?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir