Bulut bilişim şirketi OVHcloud yangına teslim oldu

Haberler admin 34 Okundu
sponsorlu reklam

Bulut bilişim şirketi OVHcloud yangına teslim oldu

 

Sabahleyin saatlerinde çıkan yangın bütün 6 saat sürerken yangın çok artı hasara niçin oldu. Can kaybı yaşanmazken yangını söndürmek için 44 araç tayin aldı. OVHcloud nedir, yangın çıktı da ne olacak, nasıl etkileneceğiz diye soruyorsanız, öncelikle Amazon Web Hizmetleri, Microsoft Azure ve Google Cloud ile kafa kafaya rekabet edebilen Avrupa’nın en büyük bulut hizmet sağlayıcısı.

Bilhassa sitelerde bulunan WP Rocket ve Imagify gibi eklentilerin yer aldığı bilgi merkezi. Bu yüzden Türkiye’de dahil birçok sitede açılmama veya yavaşlamalar görüldü. Yangın söndürülmüş olsa da zarar koskocoman. Bilgi merkezini adlandırdıkları SBG2 ve SBG1’in büyük bölümü hasar gördü. Bilhassa SBG1 ‘de fazla hasar var. SBG3 ve SBG4 güvende ama bugün yeniden başlamayacak bu bölümdeki iyileştirmeler devam ediyor.

Şirket CEO’su Octave Klaba Twitter’da yaptığı açıklamada, “Yangın SBG2’yi değil etti. SBG1’in de bir bölümü zarar gördü. İtfaiyeciler yangının SBG3’e yayılmasını engellemeye çalışıyor. SBG4 etkilenmedi” yazdı ve şunları ekledi: “şu anda tesise giremiyoruz. Bu yüzden SBG1, SBG3 ve SBG4 çalıştırılamıyor.”

Bu durumdan etkilenen çoğu Türk sitesi de bulunuyor. Çözümün ne süre sağlanacağı bilinmezken bir takım siteler farklı eklenti yazılımlara yönelmiş durumda.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir