‘Bunları Nasıl Olur da Bilmem?’ Diyeceğiniz 5 WhatsApp Özelliği

Haberler admin 123 Okundu
sponsorlu reklam

'Bunları Nasıl Olur da Bilmem?' Diyeceğiniz 5 WhatsApp Özelliği

WhatsApp, bayağı bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlasıdır. Peki WhatsApp’ı bu dek kullanışlı ülkü getiren hangi özellikleridir?

Dünyanın en popüler hemen olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bayağı bir mesajlaşma ve sesli/görüntülü görüşme yapma uygulaması gibi görünüyor olsa da doğrusu uygulamasının içinde kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak o kadar çok özellik barındırıyor. İşin kötü tarafı, senelerdir WhatsApp kullanan öyle çok kullanıcı bu özelliklerin birçoğunun haberdar bile yok.

WhatsApp’ta dilediğiniz bir sohbeti başlıca sayfada her zaman en üstte nasıl tutabileceğinizi biliyor musunuz? Peki bir mesajı istediğiniz süre kolaylıkla nasıl bulabileceğinizi? Pek çoğunuzun WhatsApp resim ve videolarını telefon galerisinden nasıl gizleneceğini bilmedinin farkındayız. İşte WhatsApp’ın fazla eksik kullanıcı göre bilinen bazı özellikleri.

Popüler sohbetleriniz defalarca gözünüzün önünde olsun

WhatsApp, herhangi bir sohbetten yeni bir mesaj geldiğinde bu sohbeti ana sayfada en üst sıraya taşır. Bu Nedenle kullanıcılar okunmamış hiçbir iletiyi gözden kaçırmazlar. Peki yeni ileti gelsin gelmesin bir sohbeti en üstteki sırada yetişmek için ne yapabiliriz? Android kullanıcıları, esas sayfadayken herhangi bir sohbetin üzerine parmağını basılı tuttuktan daha sonra yukarıda çıkan raptiye ikonuna dokunarak sohbeti üstteki satıra sabitleyebilirler. iOS kullanıcıları ise sohbeti sol kaydırdıktan sonra raptiye ikonuna dokunmaları gerekiyor.

Fotoğraf ve videoları galeriden gizleyin

WhatsApp’ı aktif olarak kullanan biriyseniz gün içinde öyle çok fotoğraf ve video gönderip alıyor olabilirsiniz. Bu fotoğrafların her biri galerinize kaydolur ve galerinizi oldukça karışık bir ülkü getirebilir. Bunu alıkoymak için WhatsApp’ın Ayarlar menüsünden Sohbet seçeneğine gidin. Android’de ‘Medyayı galeride göster’, iOS’te ise ‘Kamera rulosuna kaydet’ seçeneğini deaktif duruma getirin. Artık WhatsApp fotoğraf ve videolarınız galeride görüntülenmeyecek.

Daha sonra okumak isteyeceğiniz bir mesajı kaydetme

WhatsApp’ta tek bir sohbette binlerce mesaj birikebiliyor. Bu dek mesajın içinde özel bir mesajı tek tek bulmak oldukça baskı olabilir. Manâlı olacağını düşündüğünüz mesajın ekran görüntüsünü de alabilirsiniz ama bu bir süre sonra galerinizde bir zorluk oluşmasına neden olacaktır. Herhangi bir sohbetteyken kaydetmek istediğiniz mesajın üzerine parmağınızı basılı tutup yukarıda meydana çıkan yıldız simgesine dokunursanız mesaj, siz silmediğiniz sürece belirli tutulacaktır. Herhangi bir sohbetteki yıldızlı mesajları bakmak için sohbet penceresini açın, kişinin adına dokunarak sohbet bilgisini açın ve aşağıdaki seçeneklerden yıldızlı mesajlara dokunun.

Kaydedilmemiş mesajları aratarak bulabilirsiniz

WhatsApp’ın oldukça elverişli bir arama çubuğu bulunuyor. Bu arama çubuğunu kullanarak herhangi bir sohbetteki herhangi bir mesajı kolaylıkla bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bulmak istediğiniz mesajda geçen bir kelimeyi arama çubuğuna kâğıda dökmek. Ancak anahtar kelimeyi içten tercih etmek oldukça önemlidir. ‘Bir, ve, şey’ gibi her mesajda bulunabilecek kelimeleri anahtar kelime olarak uygulamak, karşınıza onlarca mesaj çıkmasına neden olabilir.

Kaynak : https://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/time-to-explore-10-fun-features-of-whatsapp-you-were-never-aware-of/articleshow/67250873.cms

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir