Büyük ekran, güçlü pil desteğine sahip akıllı bileklik

Haberler admin 29 Okundu
sponsorlu reklam

Büyük ekran, güçlü pil desteğine sahip akıllı bileklik

Huawei Band 6, 1.47 inç değerde ekrana sahip. Bir akıllı bileklik olarak göz önüne aldığımızda, ekranın büyük ve pek çok veriyi peşine düşüp takip etmek için ideal olduğunu söyleyebiliriz. 194×368 çözünürlük sunan ekran, Amoled teknolojisi üzerine yapı edilmiş ve 5 aşamalı parlaklık sunabiliyor. Ayrıca iç hem de dış mekân kullanımlarında, güneş tepedeyken dahi yeterli belirginlik elde edilebiliyor.

Yanlardan hafif kavislendirilmiş olarak gelen ekran, bununla birlikte akıcı kullanımın da önünü açıyor ve hafif dokunuşlar aracılığıyla yol alabiliyorsunuz. Daha evvel bir akıllı bileklik kullanmamış olsanız bile, yalnızca birkaç dakika içinde bilekliğin arayüzüne tanıdık oluyorsunuz.

Mesela, ekranın sağ alt tarafında konumlandırılan tek somut tuş yardımıyla fonksiyonlara erişebilir veya başlıca ekrana dönebilirsiniz. Yukarıdan aşağıya dürüst hafif kaydırarak böylece fazla ayarlamaya erişebilirsiniz. Aşağıdan yukarıya içten kaydırarak son bildirimlere göz atabilir, soldan sağa veya sağdan sola kaydırarak da nabız takibi, stres yönetimi, müzik ve hava durumu gibi detayları görebilirsiniz.

Ayrıca, tabii ama isterseniz saat yüzünü de değiştirebilirsiniz. Bilekliğe açıklanmış olarak öyle fazla bambaşka seçenek geliyor. Bunlardan hariç olarak, telefon uygulaması üzerinden de pek çok ayrı saat kadarnına erişebilir ve saniyeler içerisinde kullanıma hazırlanmış ışık halkası getirebilirsiniz.

Band 6, İvmeölçer sensörü, Jiroskop sensörü ve optik yürek atış hızı sensörünü bünyesinde barındırıyor. Bütün bunlar, daha içten veri kaydı için önemli.

Aygıt, bize öyle fazla öbür çalışma modu sunuyor. Açık hava koşusu, kapalı bölge yürüyüşü, açık hava yürüyüşü, kapalı alan yürüyüşü, iç mekan bisiklet, havuzda yüzme, ip atlama gibi alıştırma modları var ve herkes için ayrı ayrı kayıtlar tutabiliyor. Diyelim fakat bir süredir yolda yürüyorsunuz, bilekliğiniz size bildirimde bulunuyor ve yürüyüş alıştırma moduna geçiş yapabiliyor.

7/24 yürek ritminizi bu ürünle takip edebilirsiniz. Bünyesindeki TruSeenTM 4.0 yürek atış hızı izleme teknolojisi, size verileri kısa aralıklarla sunabiliyor ve hatta yürek ritminin belirli seviyelerin altına düşmesi ya da üzerine çıkması durumunda uyarılabiliyorsunuz da. Tüm bu ayarlamalar size sunulmuş. Natürel şunu da hatırlatmakta dayda var, bu alıcı cihazlar, tıbbi cihazlar değil.

Ayrıca mahsul, tüm gün kandaki oksijen oranını da peşine düşüp takip ederek bilgilendirme yapabiliyor. Gerginlik düzeyinizi teftiş ediyor ve rahatlamanız gerekiyorsa size bünyesindeki nefes egzersizleri ile asistan olabiliyor. Kadın kullanıcılar için özel gün döngü takibi de mevcut.

Uyku, insan hayatında epeyce önemli bir diğer detaylar. Band 6, uyku takibi de yapabiliyor. TruSleepTM 2.0 teknolojisi bir uçtan bir uca gece kaç saat uyudunuz, bunun ne kadarı hafif ne kadarı ağır ve uykunuz genelde ne değin nitelikli, bu konularda da bilgiler alabiliyorsunuz.

Natürel tüm bu alıştırma, kalp ritmi takibi, kandaki oksijen seviyesi ve uyku takibi özelliği gibi detayların sunduğu verileri daha basit ve ayrıntılı şekilde takip edebilmek, eski verilerle kıyaslayabilmek için Huawei Sağlık uygulamasına göz atmalısınız. Burada, pek fazla konuda açıklayıcı makaleler de var ve Türkçe olarak erişebiliyorsunuz.

Peki ya iOS desteği var mı derseniz, evet var, ancak Android tarafında olduğu dek geniş kapsamlı bir uygulama olası yok. Örneğin, iOS tarafında özel gün döngüsü takibi ve müzik kontrolü gibi özelliklerden yararlanamıyorsunuz.

Gelelim ürünün zinde olduğu bir öteki taraf, yani batarya performansına. Ürünümüz, tek sorumluluk ile yoğun kullanımda takriben 10 jurnal batarya ömrü sunabiliyor. Hem mahsul, 5 dakikalık sorumluluk ile yaklaşık 2 günlük kullanımı da mümkün kılıyor. Bu da, o an acelesi olan ve derhal evden ya da ofisten çıkması gerekenler için hoş bir detay. Sadece hatıra kurtarmakla kalmıyor, günü de kurtarıyor hemen hemen.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir