Call of Duty: Warzone’da hile yapan 50,000 kişi daha banlandı

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Call of Duty: Warzone'da hile yapan 50,000 kişi daha banlandı

Call of Duty: Warzone oyunun geliştiricisi Raven Software, oyunun çıkışından bu yana hile yapan oyuncuları  uzaklaştırmaya çalışıyordu. Cuma günü yaptıkları açıklamada, geçen hafta Call of Duty: Warzone’dan 50.000’den fazla hile yapan oyuncunun yasaklandığını duyuruldu.

Raven Software’ın hile yapan oyuncularla olan mücadelesi bitmek bilmiyor

Twitter’da kısa bir hile karşıtı güncelleme yayınlayan Raven Software, oyuna iki ayrı yasak dalgası düzenledi. Bu dalgalar, büyük ölçüde tekrarlayan suçluları hedef aldı. Bu, Raven Software’ın kısa sürede binlerce oyuncuyu yasakladığı ilk sefer değil. Şubat ayında Warzone’da bir günde 60.000’den fazla hesap yasaklanmıştı. Mayıs ayında ise  Raven Software ve Call of Duty yayıncısı Activision, Warzone’da geçen yıl 350 binden fazla oyuncunun ırkçılık ve zehirlilik nedeniyle yasaklandığını bildirmişti.

Call of Duty: Warzone'da hile yapan 50,000 kişi daha banlandı

Geçen hafta da ekranda bir düşman oyuncu göründüğünde kontrolleri ele geçirmek için makine öğrenimi ve üçüncü taraf yazılımları kullanan “tespit edilemez” ve “durdurulamaz” bir nişan alma yardım hilesini kaldırmak için devreye girildi. Tabiki de bu hilecilerin yarattığı güvensizlik E-spor oyuncularına da sıçradı. Buna karşılık profesyonel oyuncular hile iddialarınbı savuşturmak için beş kameralı bir sistem kullanmaya başladı.

Son zamanlarda oyunların bilgisayar korsanları tarafından mahvedilmesinden Call of Duty: Warzone’da oldukça nasibini aldı. Hile yapan oyuncuların sürekli önüne geçilmeye çalışılsa da tamamen engellenebileceği mümkün görünmüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir