Çareyi kripto parada buldular

Dijital para Bitcoin admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Çareyi kripto parada buldular

Evet, ABD’nin uyguladığı yaptırımlardan nedeniyle bir ülke daha kripto para kullanımını seçmiş gibi görünüyor. Küba hükümeti, ABD yaptırımlarının ağırlaştırdığı derinleşen krizin ortasında, ekonomisini ayakta tutmak için bir dizi önlemin parçalarından biri olarak kripto para birimini kullanmayı düşünüyor. Izah Etme dosdoğru Cumhurbaşkanı Miguel Diaz-Canel göre yapıldı.

Benzer hamleler daha önce Venezuela ve İran‘dan da gelmişti. Bu ülkeler de ABD’nin uyguladığı hesaplı ve siyasi yaptırımlardan kaçınabilmek için kripto para biriminden faydalanmayı tercih etmişlerdi. Hemen bunlar aralarında Küba da böylelikle katılıyor.

SBS-News’ün haberine göre ülkede kripto para birimine ilave olarak alınacak tedbirler ile nüfusun dörtte birinin geliri artırılacak. Ulus yönetimi, sosyal hizmetler ve devlet medya çalışanlarının aylık sıradan ücretleri 25 dolardan 44,5 dolara ulaşacak şekilde yaklaşık 2 katına çıkartılacak.

Bakalım Küba, bu yeni tedbir paketi kapsamında kullanmaya başlayacağı kripto para neticesinde krizin dalgalarını hafifletebilecek mi? Bilindiği üzere Venezuela’nın kullanıma sunduğu Petro isimli kripto para, uluslararası alanda böylece ilgi görmüş değil.

Sizce Küba’nın bu hamlesi işe fayda mı?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir