CDPR’nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

Haberler admin 74 Okundu
sponsorlu reklam

CDPR'nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

Varşova merkezli Polonyalı video oyunu geliştiricisi ve yayımcısı CD Projekt Inkar; The Witcher 3 Wild Hunt oyununu bitmiş yeniden can vermek istiyor. Konsollar için tabiri caizse “tamamlanmış” bir yeni nesil sürüm hazırlığı içerisinde olan işyeri, 2015 yılının favori oyununu yeni nesilde yeniden can vermek için mod geliştiricilerine yönelmiş durumda.

Orijinal CD Projekt Inkar sanatsal vizyonuna sadık kalarak yaratılmış, bağlantıdan da ulaşabileceğiniz “The Witcher 3 HD Reworked” projesi, grafik düzenlemesi üzerine CD Projekt Red’i hareket geçirmişti. Firmanın mod geliştiricisi ile iletişime geçtiği ve bu modun, yeni “hazır” versiyon için büyük ihtimalle güncellemeye dahil edileceği biçiminde söylentiler ortaya atılmıştı. Nitekim Kotaku’nun bildirdiğine tarafından (bağlantıdan ulaşılabilir) CD Projekt Inkar yaptığı açıklamada işbirliğini doğruladı ve şunları ekledi: “The Witcher 3 Wild Hunt’ın; Xbox Series X | S, PlayStation 5 ve PC için planlanan yeni cins sürüm ve güncellemeleri için kendi çabamıza ek olarak, farklı alanlara yönlendirilmiş mod geliştiricileri ile de konuşuyoruz.”

CDPR'nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

CD Projekt Inkar, mod geliştiricileri ile bağlayıcı bir anlaşma olmadığını da açıklığa kavuşturdu. Bu aynı zamanda CD Projekt Red’in bu mod geliştiricilerine yaptıkları çalışmalar dolayısıyla hak ettikleri -veya edecekleri- için ödeme yapma planları olup olmadığını da netleştiremeyeceği anlamına geliyor.

The Witcher 3 Wild Hunt, öteki oyuncular ve mod geliştiricileri ile birlikte, piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Grafik üzerinde yapılan iyileştirmeler, CD Projekt Red’in mod peşine düşüp takip eden oyuncuları için doğal bir keşif alanı olsa da yeni nesil Witcher’ın bu oyuncular için daha büyük ve yeterli bir buluş alanı sunacağını tahmin ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Bu Witcher 3 modu oyuna yeni görevler ekliyorİlginizi çekebilir: 50’den fazla mod yüklenen Witcher 3, 4K çözünürlükte fantastik gözüküyor

The Witcher 3 Wild Hunt’ın geleceği

CD Projekt Red’in geçen sene 300 milyon dolardan pozitif kar elde ettiğini düşünürsek, hayranlar kadar yapılan modları çabucak bir araya getirmek yerine bunu çok daha profesyonelce yapmak için para da dahil değişik kaynakları ayırabileceğini düşünüyoruz. The Witcher 3 Wild Hunt’ın; Switch, PS4 Pro ve Xbox One X sürümlerinin arkasındaki işyeri Saber Interactive’in, bu sürümü dağlamak için CD Projekt Inkar ile kontrat imzaladığını da belirtmek gerekiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir