Chrome kullananlara müjde

Genel admin 188 Okundu
sponsorlu reklam

Chrome kullananlara müjde

Google Chrome, Android sürümünde bütün sekmeleri bir arada kapatmak için doğrudan bir yol sunmuyor. Bunun için sekme menüsüne girdikten sonra üç nokta sembolüyle belirtilen taşma menüsünden “Tüm sekmeleri kapat” seçeneğini seçmek gerekiyor.

Oynatİpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? 20181214135632300113.jpg Google Chrome Android sürümüne eklenmesi beklenilen yeni sekme görünümü.Kaynak: Chrome Story

Ancak bu, yakın zamanda değişebilir. Google tarafından tarayıcıya eklenen kodlar, Android üzerinde tarayıcıdaki tüm sekmeleri kapatmak için aracısız bir yol sunuyor. Kodlara göre oluşturulan bir ekran görüntüsü, tarayıcıdaki yeni sekme görünümünü gözler önüne seriyor. Açık sekmelerin aşağıda konumlanan tahsis çubuğu, yakın zamanda tarayıcının mobil sürümü için test edilen Chrome Duet arayüzü ile ahenk içerisinde olmasıyla dikkat çekiyor.

Daha önce Chrome Duet ismini duymadıysanız, bu alışılagelmiş: Bu ad, Chrome’un Android sürümünde yer alması beklenen yeni arayüzüne verilen ad. Daha evvelden Chrome Duplex olarak tanıdık deneysel arayüz, Google Assistant kadar sunulan muavin servisi Google Duplex ile karışmaması için isim değiştirdi ve arayüz demin deneme aşamasında sınırlı bir kullanıcı kitlesine açık olarak tutuluyor.

Görev çubuğunun sol tarafında çöp kutusu biçiminde yer alan “Bütün sekmeleri kapat” butonunun yanı sıra “Yeni sekme aç” butonu da çubuğun ortasında büyük bir fazla işareti olarak kendine yer bulurken, öteki ayarlar üç nokta ile belirtilmiş taşma menüsündeki yerlerini korumaya devam ediyor. Bu değişikliklerin ne süre bütün kullanıcılara açılacağı az önce net değil. Ama kodların geçtiğimiz gün Google Chrome veritabanına eklendiği düşünüldüğünde, değişikliğin Google Canary‘de görünmesinin bir lahza meselesi olduğunu söyleyebiliriz.

Önceki HaberGalaxy M20 Kılıfı, 3.5mm Girişten Vazgeçmiyor Sonraki HaberApple, iOS’u Çin İçin Güncelleyecek

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir