Chrome’un Eski Tasarımına Geçişin Engellenmesi, Kullanıcıları Kızdırdı

Haberler admin 191 Okundu
sponsorlu reklam

Chrome'un Eski Tasarımına Geçişin Engellenmesi, Kullanıcıları Kızdırdı

Bir grup Chrome kullanıcısının eski tasarıma geçişin engellenmesiyle ilgili olarak yaptığı şikayetlere yanıt veren Google mühendisi, yeni tasarıma alışmanın sadece bir vakit meselesi olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz Eylül ayında dünyanın en popüler web tarayıcısı olan Chrome için bir güncelleme yayınlayan Google, Chrome’un şu ana kadarki en önemli tasarım değişikliklerinden birine imza atmıştı. Elbette fakat bu tasarım değişikliği ilk başlarda varsayılan olarak sunulmuyordu; dileyen kullanıcılar Chrome ayarlarını manuel olarak değiştirerek yeni tasarıma geçiş yapabiliyorlardı.

Ama Aralık ayının başında yayınlanan Chrome 71 sürümü ile birlikte bütün Chrome kullanıcıları varsayılan olarak yeni tasarımla karşı karşıya kaldılar. Dahası, kullanıcılar yeni tasarımı reddetseler zeka eski tasarıma geri dönüşün bir yolu bulunmuyordu. Bu şart, bir takım kullanıcıların önemli şekilde öfkelenmesine neden oldu.

Reddit, Twitter ve forumlarda onlarca kullanıcı Google’ın yeni tasarımından şikayet etti. Kullanıcıların en fazla yakındıkları konu ise yeni tasarıma alışmanın baskı olması ve sekmeyi sessize al seçeneğinin bulunmaması. Reddit’te konuyla ilgili bir yorumlama yapan bir Google mühendisi, tüm eleştirileri yanıtladı.

‘Lütfen bunu yapmayın’ diyen mühendis, yeni tasarımın kullanıcı deneyimi açısından büyük farklar getirmediğini deli getirirken alışmanın en fazla birkaç hafta süreceğini söyledi. Eski Chrome sürümlerini kullanmanın da iyi bir seçim olmadığını belirten Google mühendisi, Google’ın eski sürümler için emniyet güncelleştirmeleri sunmayacağını hatırlattı.

Kaynak : https://bgr.com/2018/12/27/google-chrome-new-design-stinks-cant-change/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir