Çıkarılabilir kameralı telefon ile ilgili patent aldı

Haberler admin 119 Okundu
sponsorlu reklam

Çıkarılabilir kameralı telefon ile ilgili patent aldı

Xiaomi, Motorola ve ZTE gibi şirketler de kendi katlanabilir akıllı telefon modellerini yakında piyasaya sunacaklar. Ancak hiçbirisi Samsung dek ses getiremeyecek gibi görünüyor.

Samsung katlanabilir telefon modelleri, iki farklı kategoride toplanacak gibi görünüyor. Bunlardan bir adam başına; daha iyi bir menteşe deneyimi de sunan çıkarılabilir kameralı model oldu. Amerika Patent Enstitüsü göre açıklanan modelin ismi ise demin net yok

Galaxy Fold iki farklı parçaya ayrılabilmesine rağmen bu yeni model, bütün olarak 3 parça şeklinde katlanabiliyor. Arka yüzeyde ise; dilediğiniz zaman tak-çıkar yapabileceğiniz bir dairesel mekanizma bulunuyor. Böylece kamerayı, sadece ihtiyaç duyduğunuzda kullanacaksınız.

Tasarım açısından değerlendirildiğinde bu yeni model; Huawei Mate X’e fazla daha fazla benziyor. Samsung firmasının Glaxy Fold modeli, menteşeleri sebebiyle durmadan eleştiriliyordu. Bu yeni modelde menteşe değişikliğine gidilmek istenmesi son derece doğal.

Bu mahsul; etraftaki cisimleri çabuk bir şekilde algılayacak 3D kameraya sahip olacağı söylendi. Ayrıca bu kamera yalnızca telefona yok, bununla beraber otomobile ya da bisiklete de takılabilir. Eğer bu yeni model sizde de heyacan yarattıysa, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Temizleme yaparken ortaya çıktı

“Dertli halde, yüzü gülmez oldu”

80 günde serveti eridi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir