Clubhouse Android telefonlara geliyor

Haberler admin 25 Okundu
sponsorlu reklam

Clubhouse Android telefonlara geliyor

Clubhouse göre paylaşılan yeni bir blog, sesli sohbet, sadece davetle kullanılabilen iOS uygulamasının, uygulamanın kapalı beta testi başladığından yakında Android’de çalışacağını belirtti. Ocak ayının başlarında, başvuru için, Andreessen Horowitz’den aldığı fon desteğiyle sağlanan fonların bir kısmıyla bir Android uygulamasının geliştirilmesi üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu.

Clubhouse uygulamasının beta kanalında görüntülenmesi, şirketin popüler iOS uygulamasının Android sürümü için altyapı ve teknoloji geliştirmeye başladığından bu yana kaydettiği koskocaman ilerlemenin bir göstergesidir. Blog gönderisinde hem iOS uygulamasında yapılan bir takım değişikliklerin ayrıntıları da sağlandı. Ama esas data, Android uygulamasının beta sürümünün bazı deneme kullanıcılarına sunulmaya başladığını ve önümüzdeki haftalarda sonraki aşamalarda ölçeklenecek olmasıdır. Hakiki Android kullanıma sunulduğu tarihte herhangi bir süre çizelgesi sağlanmamasına rağmen, önümüzdeki haftalarda olacağından eminiz ve beta testine şimdiden başladı.

Geçen yıl uygulamanın tanıtılmasından bu yanlamasına, birkaç sosyal medya platformu popüler uygulamaya rakip olacak alternatif uygulamaların geliştirilmesini sürdürdü. Tatbik, sessizlerin seslerinde duyulması için bir platform sağladığından, dünyanın bir takım bölgelerinde de kınamaya yol açtı. Bu fazla yönlülük artık Android ekosistemine genişletiliyor ve dış görünüş Clubhouse için umut verici görünüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir