Clubhouse’a rakip olacak

Haberler admin 54 Okundu
sponsorlu reklam

Clubhouse’a rakip olacak

Greenroom, Spotify’ın markasını taşımasına rağmen, tamamen ayrı bir uygulama. Uygulama, Twitter Spaces ve Clubhouse ile aynı temel öncül ile çalışıyor. Uygulamanın işleyiş mantığı aynı. Bir kullanıcı, dinleyicilerin katılabildiği ve katılabildiği yalnızca sesli bir oda oluşturur. Odanın yaratıcısı, herhangi birinin mi yoksa yalnızca belirli kişilerin mi konuşacağını kontrol edebilir.

Spotify Greenroom insanlarla “konuşmaya katılmak” için bağlantı kurmanın bir yolu olarak konumlandırılıyor. Oda oluştururken müziği, sporu ve kültürü tartışma konuları olarak öne çıkarıyor, ancak bir kullanıcı herhangi bir konu hakkında bir oda oluşturabilir gibi görünüyor. Greenroom şu anda yalnızca İngilizce olarak ve Spotify’a göre “Spotify’ın kullanılabildiği posta ülkelerinde” mevcut. Hem iOS hem de Android kullanıcıları Greenroom uygulamasını hemen indirebilir ve bir Spotify hesabı kullanarak oturum açabilir.

Gizlilikle ilgilenenler için, kullanmadan önce kabul etmeniz gereken Spotify’dan ayrı bir dizi şart ve koşul mevcut. Twitter ve Clubhouse’dan farklı olarak Spotify’ın avantajı, Greenroom ile potansiyel olarak entegre edebileceği geniş bir müzik ve podcast kütüphanesine sahip olması, ancak bu yolda ilerlemek plak şirketleri için bir telif hakkı kabusu olabilir. Clubhouse’ın başardığı popülerliğin ardından Greenroom ne kadar yükselebilecek göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir