Çocuklar için özel teknoloji; Mercedes güvenlik geleceği karşımızda Video

Otomobil admin 37 Okundu
sponsorlu reklam

Çocuklar için özel teknoloji; Mercedes güvenlik geleceği karşımızda Video

Düzenlenecek fuarlarda gösterimi yapılacak olan Mercedes GLE merkezli araç, barındırdığı teknolojilerle güvenli gelecek için umut vadediyor.

Mercedes, Audi ve BMW gibi üreticilerin en amiral gemileri niteliğindeki modellerden başlayıp ürün gamına yayılan teknolojileri standartları belirliyor. Bundan Böyle otonom ve güvenli sürüş konusunda fazla ciddi noktalara gelen bu donanımlarla, sürücüsüz araçlara olan güvenin de artması bekleniyor. Kaza öncesi ve sonrasındaki koruma teknolojilerini bu noktada bambaşka bir paranteze olmak gerekiyor. Frankfurt Araba Fuarı kapsamında sergilenmek üzere karşımıza fazla önemli bir konseptle meydana çıkan Mercedes, sürücü ve yolcuların yanı sıra sızıntı halinde olan trafik için de kayda değer araştırmalar yaptığını gözler önüne seriyor. “Denek Güvenlik Arabulucu” olarak isimlendirilen konsept son jenerasyon Mercedes GLE üzerine geliştirilmiş durumda.

Mercedes iç ve dış donanımlarıyla güvenliği destekliyor

Mercedes’in uzun bir süredir aralıksız denek güvenlik arabulucu geleneği, GLE projesiyle gerçekte 2019 model olarak da nitelendirilebilir. Halihazırda mühendislerin üzerlerinde çalıştıkları ve önümüzdeki süreçte araçlarda sunulacak olan özelliklerin bir anlamda ön gösterimine bakıyoruz. Aracın özelliklerine başlangıçta dışarıdan açtırmak gerekiyor. Bu notada ayrıca ızgara ayrıca de arkadaki cam, dijital ekran niteliği taşıyor. Burada hemen olan işaretlerle yayalara ve sürücülere uyarı devretmek ve muhtemel kazaları durdurmak amaçlanmış durumda. Kokpit bölümünde ise bizleri otonom sürüşe daha yakın parçalar karşılıyor. Direksiyon ve öteki sürüş ekipmanlarıyla bu havayı yaratan Mercedes, güvenlik kemerini koltuğa entegre ederken hava yastıklarını konsolda karşımıza çıkartıyor. Arka taraftaki çocuk yolcuları merkeze alan Pre-Safe Child teknolojisi ise çarpışma hemencecik çocuğa etki eden yükleri eksilmek için önleyici gerilmiş kayış ve yanlamasına monteli darbe koruma elemanlarını barındırıyor. İlk olarak haziran ayında Hollanda’da sergilenecek olan araç arkasından Frankfurt’un yolunu tutacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir