Çok geniş evlerde WiFi sorununa kesin çözüm

Haberler admin 131 Okundu
sponsorlu reklam

Çok geniş evlerde WiFi sorununa kesin çözüm

Deco M4, ikili ve üçlü paketler halinde satışa sunulacak. İstendiğinde ve gerek olduğunda yeni birimler sisteme eklenebiliyor. Gelişmiş Deco Mesh teknolojisi ile bu öbür Deco birimleri birlikte çalışarak tek bir ağ adı olan ‘birleştirilmiş’ bir ağ oluşturuyor. Evin içinde mobil cihazlar ile dolaşırken olabilecek en yüksek sürat için Deco’lar aralarında otomatik olarak geçiş yapılıyor. Bu da kesintisiz bir WiFi sunuyor.

Öteki Deco modellerinden farklı, silindirik bir tasarıma sahip olan Deco M4, şıklığından ise bir şey kaybetmemiş; her evin dekorasyonuna yerinde bir görünümde. ‘WiFi Ölü Nokta’ sorununa belirlenmiş çözüm sunan Mesh teknolojili Deco M4, iki birimli bir kullanımda 260 metrekareye değin WiFi kapsama alanı sunuyor. Daha artı Deco birimi eklenerek bu kapsama alanı daha da genişletilebiliyor.

Marka egemen olarak bambaşka ağ ürünleriyle birlikte çalışabilen Deco çözümleri Ethernet üzerinden bir modem ya da router’a (yönlendirici) bağlanarak çalışır ışık halkası getiriliyor. Bundan sonradan Deco birimlerini birbiriyle eşleştirmek tatmin edici oluyor. Sorunsuz ve aralıksız bir WiFi ağı bu şekilde oluşturuluyor. Süre içinde gereklilik oluştuğunda mevcut ağa yeni bir Deco birimi ekleyerek ağı daha da genişletmek muhtemel. Çiftlik tarzı yatayda geniş alana sahip ya da L şeklinde geniş evler ile katlı evler için en ideal WiFi çözümü bu şekilde sağlanmış oluyor.

Sürekli ve yüksek hızda WiFi…

TP-Link Deco çözümleri, en gelişmiş teknolojilerle donatılmış ürünler. Deco M4, 802.11ac teknolojisine sahip ve çift bant destekli bir ürün. Bütün 100 adet cihaza WiFi desteği sunan Deco M4, 5GHz bandında 867Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps kablosuz hızlara sahip. Bu sayede çok sayıda cihaz WiFi’a bağlandığında dahi yüksek hızlara ulaşılabiliyor. Birdenbire fazla işleve sahip olan Deco M4, varsayılan ve WiFi ağı oluşturmayı karşılayan yönlendirici (router) işlevinin yanı sıra kablolu cihazları WiFi’a eriştiren bir erişim noktası (access point) ve WiFi kapsama alanını artıran bir menzil genişletici (range extender) olarak da işlev görüyor.

 Deco ürünlerinin kurulumu ve kullanımı da son derece sıcacık. TP-Link’in bu ürünler için geliştirdiği ve Android ve iOS destekli Deco uygulaması doğruca cihazların kurulumu zahmetsizce yapılabiliyor. Keza ebeveyn kontrolü, konuk ağı gibi özellikler ve uzaktayken de cihazların denetimi ve ayarları Deco uygulaması baştan sona son derece kolaylaşmış durumda. Hem Deco M4, Amazon Alexa desteğine de sahip. Bu sayede cihazlar ses ile de yönetilebiliyor.

 Enerjik güvenlik ve teftiş özellikleri

TP-Link Deco çözümleri, güçlü WiFi ağı oluşturmanın yanı sıra emniyet özellikleriyle de aileler için yerinde bir çözüm. Deco M4’te her aile bireyi için farklı temas ayarları yapmayı karşılayan Ebeveyn Yoklama özelliği yer alıyor. Zeki telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden Deco uygulaması sayesinde zahmetsizce düzenlenen Ebeveyn Kontrol özelliği, kullanıcı profilleri, filtrelemeler gibi çok gelişmiş denetimlere sahip.

Deco M4 kullanıcıları her aile bireyi için zahmetsizce profil oluşturup, şahsi sınırları ve çevrimiçi olabileceği süreleri belirleyebiliyor. Filtreleme özelliği tamamen yaş uygunluğuna göre siteleri bloke eden tek dokunmalık emniyet ayarları yapılabiliyor. Ayrıca aile üyelerinin çevrimiçinde geçireceği zaman sınırları da belirlenebiliyor. Tüm aile bireylerinin internet ortamında güvenliğini hedefleyen bu başvuru formu ile çocukların ziyaret ettiği siteleri ve buralarda ne dek süre harcadıklarını takip etmek de olası.

‘Bağlantıları Askıya Alma’ özelliği bir uçtan bir uca ise ailenin bir arada olması gereken akşam yemeği, özel toplantı gibi zamanlarda tek bir düğmeye dokunarak herkesin internet erişimini askıya elde etmek mümkün. Bütün bunlar Deco uygulaması sayesinde bir-iki tıkla kolayca yapılabiliyor.

 

 

Gomis bu defa korkuttu

Hızla kilo verdiriyor

Fatih’in en iyi kebapçıları

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir