Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor!

Android admin 381 Okundu
sponsorlu reklam

Cortana e-postalarınızı okumaya hazırlanıyor!

Otomobil kullanırken ya da spor yaparken telefon kullanmak oldukça güç. E-posta trafiği yoğun biriyseniz telefonunuzdan uzak kaldığınız bu zaman dilimleri baş ağrıtıcı olabiliyor.

Bireysel asistanların bir kısmı e-posta içeriğini bile size okuyamazken Microsoft Cortana ile bu problemi çözmeyi amaçlıyor. Outlook hesabınıza gelen e-postaların sesli okunması ve sizin komutlarınızla yönetilmesi bundan böyle muhtemel olacak.

Outlook uygulamasının 3.3 sürümü ile Cortana bu özelliğe kavuşuyor. Otomobil sürerken veya kulaklığınız takılıyken ekrandaki düğmeye bastığınızda Cortana e-posta okuma işlemine başlayacak. Seslendirmenin robotik bir tonda yok, doğal insan sesi tonlamasında olacağı da keza belirtiliyor.

Her e-postadan sonra okumayı bir vakit durduracak olan Cortana sizin komutlarınızı bekleyecek. “Sil, cevapla veya göze çarpan koy” komutlarını kullanıcının isteğine ast olarak uygulayabilecek. Gürültüsüz kalınması durumunda otomatik olarak bir sonraki e-posta okunmaya başlanacak.

Cortana’ya e-posta okuma yeteneğini kazandıracak güncellemenin yakın zamanda geleceği açıklama edilse de tam bir tarih verilmediğini açıklama etmekte fayda var.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir