Days Gone geliştiricisi oyunculara sitem etti

Haberler admin 73 Okundu
sponsorlu reklam

Days Gone geliştiricisi oyunculara sitem etti

Days Gone‘un kreatif direktörü ve yazarı John Garvin, oyuncuların PlayStation Plus gibi hizmetlerin bir parçası olarak oyunları almak yerine, beğendikleri takdirde tam fiyattan satın almaları gerektiğini söylüyor. David Jaffe’nin YouTube şovuna katılan oyun tasarımcısı oyunun güncel durumu hakkındaki soruları yanıtladı.

Days Gone takım liderinden oyunculara sitem

John Garvin, Jaffe’nin YouTube programında oyunun PS5’teki PlayStation Plus Koleksiyonu‘na eklendiğinden bu yana Days Gone için manalı bir etkileşim artışı olup olmadığı hakkında gelen soruyu şöyle yanıtladı:

“Dinleyicilerinizin ilgisini çekebilecek bir şey hakkında fikrim var ve bu söyleyeceklerim bazılarını kızdırabilir. Eğer bir oyunu seviyorsanız, bütün fiyatına satın alın. Oyuncuların kaç defa ‘evet, bunu indirimde aldım, PS Plus’tan aldım, her neyse’ dediğini gördüm.”

Bakınız: Days Gone PC fiyatı

Jaffe bu sitemli yanıtın üzerine Garvin’e “Ama bir oyunu oynayana kadar sevdiğini nasıl anlarsın?” sorusunu sordu.

Garvin “Anlayamazsın, lakin lansman esnasında desteklenmeyen bir oyunun devam oyunu gelmiyorsa şikayet etme” dedi. “God of War lansman sırasında milyonlarca satmak aldı ve biliyorsunuz fakat Days Gone almadı. Ben bir geliştirici olarak kendi adıma konuşuyorum, Sony için çalışmıyorum, rakamların ne olduğunu da bilmiyorum” dedi.

Days Gone geliştiricisi oyunculara sitem etti

“Siz şunu söyleyebilirim fakat Dark Mirror’da (PSP oyunu) fazla hasar gördük (bu kısım küfür içerdiği için değiştirildi) çünkü korsan durumu vardı. Sony, korsan oyunların satışları ne dek etkilediğini sahiden anlamadı. Ve onlara torrentleri gösterirdik, bir torrent sitesinde indirilen Dark Mirror’ın 200.000 kopyası vardı. Rakamları hatalı hatırlamış olabilirim ancak ne olursa olsun o süre buna çok kızmıştım. Cebimden param gidiyor gibiydim.”

“Bu yüzden oyunun etkileşimindeki artışın, oyunu tam fiyata satın aldınız mı? Sorusu kadar manâlı olmadığını düşünüyorum. Çünkü eğer yaptıysanız, bu, geliştiricileri aracısız olarak destekliyorsunuz demektir.”

Dört saatlik röportajın devamında Garvin Sony kadar kovulup kovulmadığı konusundaki soruları da yanıtladı.  “Ben zaten şahane bir insan değilim ve denemediler değil, birkaç kez eğitim aldım” gibi cümleler kurarak şirketten ayrılışının performansıyla yok, kişiliğiyle ilgili olduğunu vurguladı ve öz eleştiri yaptı. Days Gone geliştirici stüdyosu Bend’den kovulduğunu kabul eden Garvin bu mülâkat sırasında farklı konulara da değindi. Hemen aşağıdaki bağlantıdan Sony Santa Monica ile ilgili iddiaları da okuyabilirsiniz.

Bakınız: Six Days in Fallujah bir ara Sony Santa Monica’da geliştirilmiş

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir