Dell, Yıllar Sonra Yeniden New York Borsası’nda İşlem Gördü

Haberler admin 199 Okundu
sponsorlu reklam

Dell, Yıllar Sonra Yeniden New York Borsası’nda İşlem Gördü

Yaklaşık Olarak altı yıldır özel bir şirket olan Dell, cuma günü itibariyle New York Borsası’ndaki aktivitelerine geri döndü.

Halka arz prosedürünü pas devretmek isteyen Dell, karmaşık bir satın alma sürecinin ardından yaklaşık 24 milyar dolara VMware takip hissesi almıştı. Dün 46 dolardan açılan hisseler, 45.41 dolardan kapandı.

2013 yılında şirket CEO’su Michael Dell ve Silver Lake, Dell’i özel firma haline getirmek için işbirliği yapmıştı. İkili, 24.4 milyar dolar harcayarak şirket hisselerini satın almış ve borsadan çekmişti. O günden bu yanlamasına giderleri azalırken gelirleri gittikçe çoğalan teknoloji devi, sermaye piyasalarına geri dönmeye karar verdi.

Dell’in ürettiği PC’leri herkes biliyor. Onun dışında da firmanın dağıtılmış girişimleri bulunuyor. Keza bir kaç sene önce EMC’yi satın alan işyeri o günden bu yanlamasına bulut bilişimde de manâlı işler yapıyor.

Şirketin borsada kullanılacak isim kısaltması ise Dell oldu. En yüksek 46.50 düzyine ulaşan şirket hisseleri artık alım satım işlemlerine açık.

Kaynak : https://www.engadget.com/2018/12/28/dell-public-company-new-york-stock-exchange/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir