Derhal de “çivi” sensörü

Genel admin 172 Okundu
sponsorlu reklam

Derhal de

Suni zekadan sadece zeki telefonlarda faydalanılmıyor elbette, daha yararlı işler için de kullanılıyor. Mesela, IBM’in geliştirdiği bu çivi sensöründe olduğu gibi. Hemen altında izleyebileceğiniz videoda da gösterildiği üzere IBM, özellikle Parkinson hastalığını ölçümlemek için bir çivi sensörü geliştirmiş. Fakat bu yolla fazla daah artı hastalığın takip edilebilir ve önlenebilir olduğu da belirtiliyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? Oynat Şimdi de Derhal de “tırnak” sensörü IBM’in geliştirdiği çivi sensörü, öncelikle Parkinson edinmek üzere o kadar çok hastalığı izleyebiliyor.

IBM’in geliştirdiği çivi sensörü, üstünde yapay zeka ile peşine düşüp takip edilebilen bir devreden oluşuyor. Kullanıcının her gün banal şekilde yaptığı algı hareketinde veri göndermeye başlayan sensör, baskı kaybını takip ediyor, el üzerindeki titreşimleri algılıyor ve dolayısı ile Parkinson belirtilerini yakalayabiliyor. Motor becerilerle ilişkili sağlık sorunlarını tanımlamaya yardımcı olabilecek olan bu cihaz, topladığı verileri bir akıllı saate iletiyor.

Sensör şimdilik geliştirilme aşamasında. Ne süre nihai sürümüne ulaşır ve kullanıma sunulur şimdilik bir şey bildirmek zorlama. Ancak IBM, bu projeyi geliştirmeye devam edecektir.

Önceki Haber32-bit ve 64-bit Windows Arasındaki Fark Sonraki HaberXiaomi Mi Play Bir Kere Daha SızdıSosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir