Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak

Haberler admin 25 Okundu
sponsorlu reklam

Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak

Diablo II Resurrected (remastered), oyuncuların 20 takvim Diablo 2 kayıtlarını kullanmalarına müsade verecek. Eğer hala tescil dosyalarınız silinmediyse nostaljiye, kelimenin gerçek anlamıyla kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Geliştiricilerin yaptığı açıklama bu yönde fakat bütün platformlar için olup olmadığı henüz kesin değil.

Diablo II Resurrected, eski kayıt dosyalarınızı remastered sürümde çalıştıracak

Matthew Cederquist, IGN Middle East’e, Diablo 2’nin yirmi yıldan daha eski olmasına karşın, yeni oyunla ahenkli olduğunu söyledi. Bu da Diablo II Resurrected oyununa sahip olan herkesin, bu ihtiyar tescil dosyalarını yeni oyuna yükleyebileceğini gösteriyor. bununla birlikte Cederquist, bu özelliği birincil etapta planlamadığını da ekledi. Oysa denedikten daha sonra takımın Diablo 2’nin remastered sürümüne eski kayıtları yükleyebileceğini görünce şaşırdığını belirtti.

“Remastered üzerinde çalışırken, eski kayıt dosyalarının işe yarayıp yaramayacağını merak ediyorduk. Bir şekilde denedik ve işe yaradı” dedi. “Biz de ‘tamam, bu şimdiye kadarki en iyi özellik’ gibi düşündük.”

Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak

Bu özelliğin Diablo II Resurrected için yalnızca PC sürümünde işe yarayıp yaramadığı açıklanmasa da, oyun bambaşka platformlar aralarında kayıt dosyalarını taşımayı destekleyecek. Bu yüzden teoride oyuncuların 20 takvim tescil dosyalarını PC sürümüne aktarıp, sonra konsollarına taşıyabileceğini gösteriyor. Bildiğiniz gibi Diablo II Remastered, geçtiğimiz ay yapılan BlizzCon 2021 esnasında duyurulmuştu.

İçerik olarak hem klasik keza de remastered görseller aralarında geçiş yapabilme özelliğine de sahip. Diablo 2’nin kendine özgü oynanışının ve sistemlerinin değişmediğini ve bütün tuhaflıklarıyla hepsinin orada olduğu söyleniyor. Ancak platformlar arasında paylaşılabilen tescil dosyaları da dahil olmak üzere yaşam kalitesinde iyileştirmeler yapıldığını da belirtiyorlar.

Diablo II remastered sürümü Resurrected, yakın zamanda Blizzard’a katılan Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 ve Crash Bandicoot N.Sane Trilogy stüdyosu Vicarious Visions tarafından geliştiriliyor. Oyun PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S ve Nintendo Switch platformlarında piyasaya sürülecek. Oyuncular ilerlemelerini bütün bu platformlar arasında çapraz olarak aktarabilecekler. PC sistem gereksinimleri de açıklandı.

Henüz okumadıysanız oyunla hakkında daha artı detaylar için ilgili yazımızı okumayı unutmayın. Diablo II Remastered sürümü bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Sizler oyunla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir