Diablo II Resurrected: Eski kayıt dosyalarınızı saklayın

Oyun Hileleri admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Diablo II Resurrected: Eski kayıt dosyalarınızı saklayın

Oyun geliştiricilerinden Matthew Cederquist ve dizayn sorumlusu Andre Abrahamian ile yapılan ve bizim de katıldığımız röportajda, oyuncuların sabırsızlıkla beklediği Diablo II Resurrected oyunu hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Başta şunu söylememiz gerekiyor oysa, yeni oyun bir “remake” versiyon olmayacak. Yeni oyun, en ince ayrıntısına kadar elden geçirilmiş “remastered” versiyon olacak. Yapımcılardan alınan bilgiye göre, yeni oyun eski oyuna tamamen sadık kalınarak geliştiriliyor. Yani oyuna herhangi bir ekleme veya tümdengelim yapılmıyor. Tabii fakat en büyük yenilik, Diablo II Resurrected‘in konsollar ile de ahenkli olması olacak. Bu da aramak oluyor ki, yeni oyunu Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve Nintendo Switch ile de oynayabileceğiz.

Diablo II Resurrected cross platform olacak

Diablo II: Resurrected, cross-progression özelliğini de destekleyecek. Yani; PC ile oynamaya başladığınız oyuna, desteklenen diğer platformlarda devam edebileceksiniz. Natürel ama en fazla 8 kişiye dek online co-op desteği de mevcut olacak. Oyundaki PvP, oyun içi ticaret, co-op tamamen orijinal oyuna sadık kalacak. Ama oyun artık aktüel battle.net üzerinden kullanılacak. Doğu ve Batı sunucuları yerine Global sunucular olacak. Battle.net baştan sona aldatma olasılığı da en düşük seviyeye indirimli olacak. Diablo II: Resurrected, orijinal oyunun şu andaki en aktüel versiyonu olan 1.14 baz alınarak geliştiriliyor.

Diablo II Resurrected: Eski kayıt dosyalarınızı saklayın

Hilecilere Yer Yok

Hem bundan böyle oyunda paylaşımlı kasa (shared stash) da olacak. Bu Nedenle oyuncular karakterleri aralarında item transferi yapabilecekler. Yani artık karakterler aralarında item değiş tokuşu edebilmek için üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyulmayacak. Natürel bu nitelik sadece oyunu solo oynarken faal olacak. Multiplayer oynarken, her şey ayrıntılarıyla eskisi gibi olacak. Yani grup üyeleri aralarında paylaşımlı kasa olmayacak. Yaratıklardan düşen itemleri, eski orijinal versiyonda olduğu gibi, peşine düşüp takip etmek zorunda olacağız. bunun dışında artık yere düşen altınları otomatik olarak toplayacağız. Bildiğiniz gibi, yerdeki altınları almak için teker teker üstlerine tıklamak epeyce sinir bozucu ve vakit kaybettiriciydi. Lakin eğer oyuncular isterlerse bu özelliği de devre dışı bırakabilecekler.

Yapımcılar, Resurrected’i yaparken, oyun birincil yapılırken düzenlenen dökümanları bol bol incelediklerini ve bu doğrultuda oyunu geliştirdiklerini söylediler. Örneğin, masanın üstünde beyaz bir gövde gördüklerini ve bunun ne olduğunu anlayabilmek ve yeni oyunda daha bariz ayla getirmek için eski verileri incelediklerini belirttiler.

Diablo II Resurrected: Eski kayıt dosyalarınızı saklayın

Hepimizin bildiği gibi Diablo II’deki en büyük sorunlardan bir parça başına kandırma yapan oyuncular. Yapımcılar bu konu hakkında koskocoman önlemler alacaklarını belirttiler. Oysa, bu önlemleri ekstra bir yazılım ile mi yoksa diğer bir şekilde mi alacakları konusunda detaylı veri vermediler. Oyun içi sinematikler ayrıntılarıyla eski sinematikler ile benzer olacak. Tabii fakat fazla daha iyi grafik ve animasyonlar ile. Fakat nostalji gerçekleştirmek isteyen oyuncuları unutmayan Blizzard, isteyen oyuncuların orijinal sinematikleri izleyebilmesine de olasılık sağlayacak. Yine nostalji yerine getirmek isteyen oyuncular, oyun esnasında tek bir tuş ile eski ve yeni versiyon grafikleri aralarında geçiş yapabilecekler. Hem bilindiği gibi, orijinal oyun 25fps üstüne çıkmıyordu. Resurrected de ise oyunu 60fps ile oynayabileceğiz.

Diablo II Resurrected Çıkış Tarihi

Oyuna yeni eklenen özelliklerden birisi de, oyun esnasında yakınlaştırma ve uzaklaşma özelliği olacak. İstediğimiz zaman, oyunu yaklaştırarak şahane 4K destekli grafikleri görebileceğiz.

Diablo II oyuncularını sevindirecek en büyük özellik ise, eski kayıt dosyalarının yeni versiyon ile kullanılabilecek olması. Bu da çağrıda bulunmak oluyor ama, orijinal Diablo II karakterinizi yeni  versiyonda kullanabileceksiniz. Onun için kayıt dosyalarınızı kaybetmemeniz iyi olur. Yazının başında da belirttiğimiz gibi, oyuna herhangi bir ekleme ya da çıkartma yapılmayacak. Oyunda yeni Horadric Cube tarifleri ya da yeni itemler olmayacak. 

Diablo II Resurrected: Eski kayıt dosyalarınızı saklayın

Oyuncuların oyun sonunda karakterlerine seviye atlatmak ve nadir itemler düşürmek içim yaptığı Baal turları, aynı eskisi gibi olacak. Yani isteyen oyuncular istediği kadar Baal turu atabilecek. Keza, D2R’de de mod desteği bulunacak. Hatta orijinal oyunda kullanılan eski modlar bile yeni versiyonda kullanılabilir olabilecek. Yapımcı takım bunu olası kılabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Ve oyunu oynamak için aralıksız çevrimiçi almak zorunda kalmayacağız. Oyunu multiplayer yok de tek başımıza oynarken çevrimiçi kalmamıza gerek kalmayacak.

Son olarak, oyunun ne vakit çıkacağı konusunda net bir data değil. Yapımcılara kadar oyun 2021 yılı içinde mutlaka çıkmış olacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ayrıca size bir giz belirlemek istiyoruz. Dar inek bölümü diye bir şey yok. Bu koskoca bir yalan!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir