Disney, 7 filmin vizyon tarihini değiştirdi

Haberler admin 18 Okundu
sponsorlu reklam

Disney, 7 filmin vizyon tarihini değiştirdi

Sinema salonları yavaş yavaş toparlamaya başlasa bile Hollywood stüdyoları, gişe rekorları kırması beklenen filmlerini beyazperdede göstermeye hazırlanmış görünmüyor. sürekli koronavirüs salgını sebebiyle Disney, vizyona girmesi planlanan Black Widow, Cruella, Shang-Chi and the Legend of the Deri Rings, Pixar, Luca ve çok daha fazlasının gösterim tarihini değiştirdi. Bu filmlerden Black Widow, 9 Temmuz’da hem sinemalarda ayrıca de Disney Plus üstünde aynı anda yayınlanacak. Ayrıca Cruella ve Pixar’ın yeni canlandırma filmi Luca‘nın da aracısız Disney Plus’a geleceği açıklandı. Emma Stone’lu Cruella filminin gösterim tarihi 28 Mayıs olarak planlandı. Black Widow ise iki ay ertelendi ve 7 Mayıs yerine 9 Temmuz‘da yayınlanacak. Her iki film de 30$ kiralama ücreti ile birlikte erişime sunulacak.

Disney, 7 filmin vizyon tarihini değiştirdi

Black Widow, sinemalarla aynı anda Disney Plus’ta yayınlanacak

Black Widow gibi yüksek bütçeli filmlerin Disney Plus’ta yayınlanması karşın şirket, sinemaları ayrıntılarıyla terk etmiyor. Daha önce açıklanan bazı filmlerin vizyon tarihleri değişti. Bunlardan The King’s Man, 20 Ağustos’tan 22 Aralık 2021’e, Ryan Reynolds’lı Free Guy filmi 10 Aralık’tan 13 Ağustos 2021’e, ilgiyle beklenen Deep Water filmi 12 Ağustos’tan 14 Ocak 2022’ye ve başrollerini Kenneth Branagh, Gal Gadot, Emma Mackey, Armie Hammer ve Rose Leslie’nin paylaştığı gerilim filmi Death on the Nile ise 17 Eylül’den 11 Şubat 2022’ye ertelendi. Disney Media ve Entertainment dağılma başkanı Kareem Daniel, duyurunun tüketicilere seçenek sunmaya ve değişen tercihlerine tarafından hizmet etmek için yapıldığını açıkladı.

Disney’in CEO’su Bob Chapek, sinema sektörünün çırpınışları devam ederken yayınlama planlarına devam edeceklerini söyledi. Los Angeles ve New York City’deki sinema salonlarının her tarafta açılmaya başlamasıyla birlikte, son haftalarda iyimserlik artıyor. %25 kapasite ile sınırlandırılan bilet satışları, büyük bütçeli filmlerin yalnızca sinemalarda kar elde etmesini az daha imkansız ülkü getiriyor. Kareem Daniel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Küresel salgından kurtulmaya çalışan enerjik bir pazarda esnek bir dağıtım stratejisinden yararlanarak, The Walt Disney Company’nin öykü anlatımını dünyanın dört bir yandaki hayranlara ve ailelere sunmak için en iyi seçenekleri kullanmaya devam edeceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir