Disney + durdurulamıyor

Haberler admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Disney + durdurulamıyor

Şirket, hedeflediğinden üç sene önce ve birincil lansmanından sadece 14 ay sonra, dünya çapında 95 milyon aboneye erişti. Bu, Disney +’ın Netflix’in küresel abone toplamının adeta yarısına yaklaştığı anlamına geliyor.

THR, Disney+ ‘ın yalnızca 2020 Aralık ayında 8.1 milyon abone eklediğini bildirdi. Böylece o ayın başında şirket 86,8 milyon aboneye ulaştı. Kuşkusuz, aile dostu klasiklerden oluşan devasa bir kayıtlar abone sayısını artırdı. Keza 20th Century Fox’un satın alınmasından elde edilen tonlarca mal ve Mandalorian gibi bir fenomen orijinal serisine sahip olunmasının da yardımı oluyor. Netflix, dünya çapında 200 milyondan pozitif abone ile hala Akış Dağı’nın Kralı. Ama Disney Plus ağır ağır ilerliyor.

Platormun çabuk büyümesinin milletlerarası lansmanlardan kaynaklandığını ve yakında yavaşlayarak abone sayılarında bir düşüşe neden olacağını öne sürüyorlar. Netflix’i geçmenin sahiden baskı bir uğraş olacağı keskin. Şirket gün geçtikçe daha çok büyüyor.

yine de, Netflix’in 95 milyon müşteriye ulaşmasının dokuz sene sürmesi ve Disney’in sadece 14 ay sürmesi epeyce şaşırtıcı. Ayrıca Netflix en ilk kez engebeli bir yola girmişti. Çünkü yayınlama akıntı hizmetleri günümüzde olduğu dek yoğun değildi. Coronavirüs salgını yüzünden Disneyland hala kapalıyken, şirketin kazançlarını Disney Plus üzerinden dengelemesi şaşırtıcı oldu.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir