Dondurulan Instagram hesabı silinir mi? Instagram dondurulan hesap kapanır mı?

Haberler admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

Dondurulan Instagram hesabı silinir mi? Instagram dondurulan hesap kapanır mı?

Sosyal medya uygulamaları arasında popüler olan ve ilk sıralarda yer alan Instagram kullanıcılarına farklı deneyimler sunmayı sürdürüyor. Kullandığı hesabı bir süreliğine kapatmak isteyen kullanıcılar daha sonra bu hesaba geri dönmek istediklerin dondurulan hesabın durumu ile ilgili kararsız kalabiliyorlar. Peki, dondurulan hesaba bir süre girilmezse ne oluyor?

Instagram Hesap Silme Linki

DONDURULAN INSTAGRAM HESABI SİLİNİR Mİ, KAPANIR MI?

Instagram kullanıcılarına hesap dondurma ve silme olarak iki farklı alternatif sunuyor. Bu nedenle Instagram dondurma işlemi yapan kullanıcılar hesabına uzun süre girmese bile silinme durumu bulunmuyor. Burada dikkat edilmesi gereken detay ise dondurma işlemi yerine yanlışlıkla silme işlemi yapmamak.

Öte yandan hesap dondurulmuş olsun ya da olmasın bazı sosyal medyalar belirli aralıklarla aktif edilmeyen hesapları silebiliyorlar. Örnek olarak 3 yıl hiç açılmamış tüm hesaplar dondurulmuş olsun ya da olmasın silinebiliyor. Bu nedenle bazı aralıklarda hesaba girip ardından yeniden dondurmak hesabın daha sağlam kalmasını sağlayacaktır.

INSTAGRAM HESAP DONDURMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir