Drive for Desktop Mac ve Windows’ta kullanıma sunuluyor

Haberler admin 15 Okundu
sponsorlu reklam

Drive for Desktop Mac ve Windows’ta kullanıma sunuluyor

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı Drive’ın yanı sıra Google Fotoğraflar‘a yükleyip senkronize edebileceksiniz. Harici depolama cihazlarını bulutla senkronize etme seçeneği de geldi. Ayrıca, daha hızlı erişim için Drive dosyalarını bilgisayarınıza yansıtmak mümkün. Bunun da ötesinde, masaüstünüz ve belgeleriniz gibi yerel klasörleri senkronize açık hale geldi.

Bitmedi. Outlook ve Meet görüşmeleri için zamanlama senkronizasyonu geliştirildi. Microsoft Office dosyalarını kimin düzenlediğini de gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz.

Drive Dosya Senkronizasyonu kullanıcılarının fazla bir şey yapmasına gerek kalmayacak. Google, uygulamayı Masaüstü için Drive olarak yeniden adlandırdı ve önümüzdeki aylarda Yedekleme ve Senkronizasyon’dan bazı özellikleri de buna dahil edecek.

Google, Yedekle ve Senkronize Et kullanıcılarından artık Masaüstü için Drive’a geçmelerini talep ediyor. 1 Ekim’den itibaren Yedekleme ve Senkronizasyon çalışmayı durduracak, bu nedenle dosyalarınızı Drive ile yedeklemeye devam etmek için geçiş yapmanız gerekecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir