DuckDuckGo Apple Maps’e geçti!

Haberler admin 305 Okundu
sponsorlu reklam

DuckDuckGo Apple Maps’e geçti!

Arama motorları arasındaki savaşta, hiç hiç kuşkusuz kullanıcıların tercihini gizlilik belirliyor. Google üstünde yaptığınız her aramanın, işyeri göre size reklam olarak döndüğünü düşünürsek, Google’ın gizliğinize pozitif tartı vermediğini anlayabilirsiniz. Bu savaşta ortaya çıkan bir firma var oysa öteki firmaların yapmadığını yapıp gizliliğe yük veriyor.

DuckDuckGo adındaki bu arama motoru son dönemde yaptığı atılımlar ile büyük alkış toplamıştı. Sizi takip eden reklamları engelleyen eklentisi ve aramalarınızı indexlememesi ile ön meydana çıkan bu firma, bugün bir atılım daha gerçekleştirdi.

Duck Duck Go bu zamana kadar harita sonuçlarında OpenStreetMap‘in verilerini kullanıyordu. Oysa bugün firma yaptığı tanımlama ile Apple Haritalar’ı kullanmaya başladığını duyurdu. Işyeri; Apple Haritalar’a geçmenin mahremiyet açısından daha iyi olduğunu savunuyor. Duck Duck Go bu hamlesi ile Apple’ın MapKit JS çatısı aşağı çalışan birincil işyeri olmayı başardı.

Eğer siz de güvenliğinize ve gizliliğinize yük veriyorsanız; masaüstü ve mobil cihazlarınızda yüklü olan tarayıcıların varsayılan arama motorunu Duck Duck Go ile değiştirebilirsiniz.

Mert Alaş: 10 yıl önce, 10 sene sonra

Para karşılığı evini gezdiriyor!

‘Yumurta’nın içinden bakın ne çıktı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir