Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor

Haberler admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor

Dungeons & Dragons, olur ya de bugünün RPG oyunlarının doğduğu yerdir desek, yanılmış olmayız. Sonuçta RPG oyun türü masaüstü RPG’lerden esinlenilerek geliştirildi ve bu sayede doğdu. Fakat D&D türü için gerçekten başarılı bir AAA oyunu gelmedi, yani az önce. Hidden Path Entertainment ise bunu ayrıntılarıyla değiştirmeyi hedefliyor.

Dungeons & Dragons için büyük bütçeli açık dünya RPG’si yolda

Bugün stüdyo, Dungeons & Dragons serisinde yer alacak AAA, üçüncü kişi bir açık dünya RPG’si üzerinde çalıştığını duyurdu. Polygon’un da belirttiği gibi, proje için bir dizi meslek ilanı yayınlandı. Hali hazırda Hidden Path oyun için yazan, Grafik Programcısı, Teknik Sanatkâr gibi dallarda çalışanlarını arıyor. Dungeons & Dragons için gelecek bu yeni açık dünya rol yapma oyunu, görünen o ama demin geliştirme sürecinin fazla başlarında. Ancak geliştirici Hidden Path Entertainment, daha önceki oyunlarından sonradan böyle büyük bir işin altından kalkabilecek mi? Göreceğiz.

The cat is finally out of the bag! We are making a AAA, third-person, open-world fantasy RPG that will be taking place inside the Dungeons & Dragons franchise. That’s right, friends, DUNGEONS & DRAGONS

Maybe you want to come work with me on that ??#DnD #dungeonsanddragons https://t.co/jxvIzjsxt1 pic.twitter.com/WdJw5ih6RH

— The Strix (@the_strix) March 3, 2021

Hidden Path, Age of Empires II HD Edition, Defense Grid serisi, Counter Strike: Global Offensive gibi oyunlarla kataloğu zinde bir şirket olsa da, bir AAA oyunun başına oturmaları beklenmiyordu. Özellikle CS:GO stüdyonun en dikkate değerinde oyunu, fakat geliştirilmesinde Hidden Path’ın reel rolü tekrar tekrar böylece net değildi. CEO Jeff Pobst’un yıllar önce Reddit’te açıkladığı gibi “Valve bize CS’yi alıp konsollara getirmek isteyip istemediğimizi sordu ve biz de bu fırsatı kaçırdık. sonradan keza PC, hem MAC ayrıca de konsollarda CS:GO üstünde birkaç yıl çalıştık ve Valve ile birlikte Ağustos 2012’de piyasaya sürdük.” Tabi bundan sonra Valve, CS:GO’yu en ince ayrıntısına kadar devraldı.

Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor

Hali hazırda Dungeons & Dragons masaüstü oyunundan esinlenilerek geliştirilen gelecek taahhüt eden RPG’ler var. Bunların başında Baldur’s Gate gibi seriler geliyor. Ayrıca evrenin kapasitesi hem de RPG oyunlarının derinliği açısından süratli için gelecek yeni bir AAA açık dünya oyunu, gerçekten oldukça heyecanlandırıcı. Yeni iş ilanları proje hakkında daha fazlasını duymak için bir süre beklememiz gerektiğini gösteriyor. Peki sizler bu yeni proje hakında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir