Dünyanın En İnce Çerçevesine Sahip Dizüstü Bilgisayarı ASUS ZenBook S13 Duyuruldu

Donanım admin 304 Okundu
sponsorlu reklam

Dünyanın En İnce Çerçevesine Sahip Dizüstü Bilgisayarı ASUS ZenBook S13 Duyuruldu

CES 2019’da yerini alan firmaların arasında yer alan ASUS, dünyanın en ince çerçevesine ve %97 ekran/beden oranına sahip olan yeni ZenBook S13’ü sergiliyor.

ASUS’a kadar ZenBook S13, dünyanın en ince çerçevesine sahip. Bu sayede de ekran/ebat oranı %97’ye kadar çıkmış durumda. Yeni ZenBook S13’te NVIDIA GeForce MX150 grafik işlemci ve 8. nesil dört çekirdekli Intel Core işlemci yer alıyor. Cihazın SSD hafızasını bir TB’a kadar güçlendirmek muhtemel. 50Wh pil, 15 saate kadar dilekçe ömrü sağlıyor.

Cihazın üzerinde bir adet standart USB 3.1, 2. cins Type-A, iki tane de USB 3.1 2. cins Type-C antre bulunuyor. Hem 3.5 inçlik kombo ses girişi ve microSD kart girişi de dizüstü bilgisayarın özellikleri arasında yer alıyor.

ZenBook S13 epeyce ince bir tasarıma sahip olmasına rağmen dirençli yapısıyla göze çarpıyor. Alüminyumdan yapılan kasa, özel olarak hiç boş bölge kalmayacak ve hiçbir kısım boşa kullanılmayacak şekilde üretildi. Ordu sağlamlık standartları testinden de başarıyla geçen cihaz, 13.9 inçlik FHD NanoEdge ekrana sahip.

Yeni ZenBook S13, daha önce kullanılmamış bir renk olan “Ütopya Mavisi” renginde üretildi.

Kaynak : https://mspoweruser.com/asus-announces-zenbook-s13-featuring-the-worlds-slimmest-bezels-and-97-screen-to-body-ratio/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir