Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor

Şükürler olsun! Sonunda Dying Light 2 geliştiricisi Techland’den birileri çıkıp oyun ile ilgili bir şeyler söyleme kararı aldı. Dün gece DL2 devlete ait Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım oyun hakkında bir şeyler duyacağımız önümüzdeki haftayı göze çarpan ediyor. Geliştiricinin uzun süren sessizliğinden ve oyun için “galiba yılan hikayesine dönüyor” dememizin ardındaki böyle bir tanımlama iyi oldu. Çıkış tarihi belirsiz bir tarihe dek ertelenen üretim hakkında bildiklerimiz sahiden çok kısıtlı. Bakalım Techland, bir seriye ikinci oyunu çıkarma fobisini yenebilecek mi?

Dying Light 2 için yeni haberler Çarşamba günü geliyor

Geliştirici, Twitter hesabından paylaştığı gönderiyle yeni haberler için 17 Mart 2021 tarihini verdi. Oyun hakkında sonunda yeni bir şeyler duyabileceğimiz bir tarih var. Bildiğiniz gibi son zamanlarda oyun için gerçekten hayal kırıklığı yaratan şeyler duymuştuk. Geliştiricilerin üstteki yönetimle arasındaki anlaşmazlık nedeniyle 20 Techland çalışanı iki ay içinde şirketten ayrılmıştı. Hali hazırda belirsiz bir tarihe ertelenen Dying Light 2 için bunu dinlemek “galiba öldü oyun” dememize sebep olmuştu. Acilen ise geliştirici çıkarak 17 Mart’ta yayınlayacakları bir güncelleme ile yeni şeylerin haberini verecek.

Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor

Gerçekten Techland’in bir seriye ikinci oyun içeri almamak konusunda nedense bir laneti var. Biliyorsunuz “Dead Island 2 ve onun hazin hikayesi” yazımızda da bunu konuşmuştuk. Geliştirici seriye bağlı oyunlar, genişleme paketleri gibi içerikler yayınlayabiliyorken bir oyunun yanına “2” yazmaya gelince tıkanıyor. Zombi oyunları konusunda oyuncuların güvenlerini kazansalar da devam oyunları konusunda daima sınıfta kaldılar. Hayranlar Dying Light 2 için gelecek yeni haberler beklerken biz stüdyoda işlerin fena karıştığını öğrendik. Daha öncesinde de üretim aşaması bitti ve “iyi haberler gelebilir” diyorduk. Sonunda 17 Mart Çarşamba günü yeni haberler, olur ya bir çıkış tarihi duyacağız.

We’ve got a few words to share with you about the Dying Light 2 development process.
Be sure to be with düşünce next Wednesday.

Want to see it first? Join our discord server now at https://t.co/Iyivc8uFWx pic.twitter.com/gkfcGLgsdV

— Dying Light (@DyingLightGame) March 12, 2021

Son haberlere göre stüdyoda üstteki idare ve geliştiriciler aralarında harikulade bir anlaşmazlık var. Geliştiricilerin iddiaları, üst yönetimin kabiliyetli insanların fikirlerine hürmet duymadıkları yönünde. Hatta ilk elden bütün oklar CEO Pawel Marchewka’yı gösteriyor. Ast kendisinden bu konu ile ilgili bir savunma ya da açıklama gelmedi. Detayları için konuyla ilgili haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir