EA, Battlefield V oyununda gerçek para ile kozmetik ürün satışı yapacak

Genel admin 157 Okundu
sponsorlu reklam

EA, Battlefield V oyununda gerçek para ile kozmetik ürün satışı yapacak

  EA, Battlefield V oyununda gerçek para ile kozmetik ürün satışı yapacak Bütün Boyutta Gör

Reddit üyesi Spanky088 tarafından fark edildiği düşünülen, ama Amazon’un sitesinden son anda kaldırılan bir ilana tarafından EA, 18 Ocak 2019 tarihinden itibaren Battlefiled V oyununda mikro hareket (microtransaction) yöntemiyle gerçek para yararlanma dönemini başlatıyor.

Hatırlanacağı üzere EA ve DICE, Battlefield V’in çıkışında hakiki para faydalanma seçeneğini hayata geçirmemişti. Nisan ayı içinde ise EA, Battlefront II oyunundaki loot box (ganimet kutusu) felaketinden ders aldığını iddia etmişti. Oysa rüzgâr tersine dönmüş gibi gözüküyor.

Hem Bkz. “Epic Games yılı 3 milyar dolar ile kapatıyor”  

Bcoins adıyla satışa çıkacak oyun içi para birimi söylenenlere göre birlik merkezinde (Company hub) bulunan karakterleri, dağıtılmış kozmetik ürünlerle kişiselleştirmek için kullanılabilecek.

Amazon’da bulunan ilana tarafından Bcoins 500 ile 6000 bölüm arasında satın alınabilecek. Fiyatlandırma ise 5 ila 50 dolar arasında değişiyor. Aşağı bulunan resimde de ayrım edilebileceği üzere Bcoins’in sadece kozmetik ürünler olmak için kullanılacağı görülebiliyor.

EA, Battlefield V oyununda gerçek para ile kozmetik ürün satışı yapacak  

Parasal tabloları ayar ihtiyacı 

EA açısından bakıldığında Bcoins aracılığıyla mahsul alınmasını temin etmek mantıklı görünüyor. Işyeri, 2019 yılının Mart ayında çıkacak olan Firestorm battle royale oyun modu öncesi gelir almak istediği gibi finansal yıl sona ermeden de ekonomik tabloda iyileşme görünmek istiyor.

Söylentilerin doğru olup olmadığını 18 Ocak tarihinde daima beraber göreceğiz.

https://www.tweaktown.com/news/64257/battlefield-microtransactions-coming-january-2019/index.html Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir