Edge’i herkes deneyebilecek!

Donanım admin 192 Okundu
sponsorlu reklam

Edge'i herkes deneyebilecek!

Microsoft’un kendi web tarayıcısı Edge’in rakibi Google’ın motoru Chromium ile yenileneceğini geçen yıl öğrenmiştik. Şu Anda ise tarayıcıyı herkesin deneme edebileceği ortaya çıktı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Microsoft’un “Windows 10 Nisan 2019 Güncellemesi” gibi büyük güncellemeleri, genelde “Windows Insider” programına kaydolanlara sunuluyor. Microsoft, Chromium tabanlı Edge’i duyurduğunda, tarayıcının aynı şekilde deneme edileceği düşünülmüştü. Ancak Techdowns’a göre Edge’in önizleme sürümü, bambaşka bir indirme olarak sunulacak. Yani tarayıcının ön izleme sürümünü sınamak için Windows 10’un Insider yapılarını indirmeniz gerekmeyecek.

Bu adım yerinde görünüyor çünkü çoğu kullanıcı, haklı sebeplerle Windows Insider almak istemeyebilir. Windows Insider’lar birçok işlevi erkenden deneyebilseler de, dağıtılmış sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bu yüzden günlük bir kullanıcının kendini riske atmak istememesi gayet doğal. Chromuim tabanlı Edge öbür bir indirme olarak sunulduğunda, sorunlu olması muhtemel bir işletim sistemini kullanmak zorunda kalmayacak, tarayıcıya odaklanabileceksiniz.

Bu şekilde Microsoft’un daha fazla kullanıcıya ulaşıp, sorunları daha ivedi çözmesi ve istenen işlevleri daha tez eklemesi olası olacak. Nihayetinde Microsoft’un çok ihtiyacı olan iyi bir web tarayıcısı, ortaya çıkabilecek.

Önceki HaberLG, G8 ve V50 Modellerini Bir Arada Tanıtabilir  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir