Einride, sürücüsüz kamyon ile Top Gear pistine çıktı İzle

Otomobil admin 28 Okundu
sponsorlu reklam

Einride, sürücüsüz kamyon ile Top Gear pistine çıktı İzle

Sürücüsüz kamyon modelleri konusunda en kayda değer firmalardan Einride, geliştirdiği modeli ile Top Gear pistinde bir ilke imza attı.

İsveç merkezli girişim Einride en son karşımıza 2021’de yollara çıkması hedeflenen Autonomous Electric Transport (AET) isimli yeni sürücüsüz kamyon modeli ile çıkmıştı. Hiçbir insana yer bulunmayan bu vasıta ile firma, kısa süre önce İngiltere merkezli orijinal Top Gear’ın efsanevi pistine çıktı. Bu pistte tur derecesi bölge ilk elektrik temelli sürücüsüz kamyon olan model, tek olduğu için pistin sınıf rekorunu da eline almış oldu. Einride giderken sürücüsüz kamyonu ile kısa zaman içerisinde manâlı bir gösterim daha yapacak. Işyeri “Goodwood Şenlik of Speed” dahilinde kısa bir davet sürüşü yapacak.

Top Gear hamlesi ile ses getiren Einride imzalı sürücüsüz kamyon AET için diğer ayrıntı şöyle

Elbette elektrikli bir altyapı üstüne kurulan vasıta, T-Pod ile epeyce benziyor ve genelde epeyce çağdaş ve fütüristik görünüyor. Model için dört bambaşka versiyon tasarlanıyor deniyor. AET 1 ve AET 2 modelleri 30 km/s hıza çıkabiliyor ve 26 ton taşıyabiliyor. Bu modeller 130-180 km arasında menzil getiriyor. AET 3 ve AET 4 sürümleri ise 45 km/s ile 85 km/s hızalara çıkabiliyor. Bu sondaki iki versiyon daha fazla uzun yola / otobana uygunken, 1 ve 2 daha çok kent içi için planlanıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir