Ekran altı kamera nasıl gerçek oldu

Android admin 5 Okundu
sponsorlu reklam

Ekran altı kamera nasıl gerçek oldu

Zeki telefonlardaki ön kameraların ekrana çentik yoluyla yerleştirilmesi yeni bir dönemin kapısını aralamış ve bu nedenle günümüzdeki çağdaş görünümlü telefonlara geçiş yapılmıştı. Gerisinde da ZTE, bunu bir adım daha öteye taşıyarak ön kamerayı tamamen ekrana gömdü.

ZTE, kısa bir süre önce “dünyanın birincil ekran altına entegre ön kameralı telefonu”, Axon 20 5G’yi tanıtmıştı. ZTE Axon 20 5G telefonunda ön kamera tamamen ekranın altına yerleştirilmiş durumda. Bu Nedenle ekrana baktığınızda bir kamera göremeseniz de, sahiden orada bir kamera modülü yer alıyor.

Hemen her telefonu parçalarına ayıran YouTuber JerryRigEverything, ZTE Axon 20 5G’yi de parçalamış ve hazırladığı video ile Axon 20’nin ekran altı kamerasının tamamiyle nasıl çalıştığını, daha doğrusu ZTE’nin bunu nasıl başardığını ortaya koymuş. 6.92 inç büyüklüğündeki OLED ekranın altına, bakıldığında görünmeyecek şekilde tam 32 MP‘lik bir ön kamera yerleştiren ZTE, bu hamlesiyle dikkatleri bir defa daha üzerine çekmeyi başarmıştı. Bunu da, görünen o ki daha alçak alta iki ekran kullanarak başarmış. Bundan sonradan piyasaya çıkacak böylece çok telefonda benzer tasarımları göreceğiz.

Under Display Camera TEARDOWN - How does it work?!Under Display Camera TEARDOWN – How does it work?!Can the human eye see through the same display that a camera can? Only one way to find out! I used this tool kit today in my video: Under screen cameras are the future. Even though this first version on the Axon 20 is first generation technology, its actually surprisingly good. See the Transparent TV video here: More Axon 20 5G info here: *Follow me for updates!* Instagram: Facebook: Twitter: LARGE tool kit: Travel Tool Kit: Green Pry tool: Metal phone opening tool: Replacement phone parts: The camera I used to film this video: The Lens I used for this video: Wide angle lens: And this Metabones adapter: This is the drone I use: TO SEND ME STUFF: See my P.O. Box on my ‘About page’: JerryRigEverything assumes no liability for property damage or injury incurred as a result of any of the information contained in this video. JerryRigEverything recommends safe practices when working with power tools, automotive lifts, lifting tools, jack stands, electrical equipment, blunt instruments, chemicals, lubricants, expensive electronics, or any other tools or equipment seen or implied in this video. Due to factors beyond the control of JerryRigEverything, no information contained in this video shall create any express or implied warranty or guarantee of any particular result. Any injury, damage or loss that may result from improper use of these tools, equipment, or the information contained in this video is the sole responsibility of the user and not JerryRigEverything. Only attempt your own repairs if you can accept personal responsibility for the results, whether they are good or bad.

ZTE Axon 20 5G‘nin parçalarına ayrıldığı ve ekranın altına yerleştirilen ön kamera ile ilgili videoyu hemen yukarıda izleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir