Elon Musk dolandırıcıların yeni silahı

Haberler admin 24 Okundu
sponsorlu reklam

Elon Musk dolandırıcıların yeni silahı

Eğer teknoloji ya da finans gündemini birazcık peşine düşüp takip ediyorsanız son günlerde Elon Musk’ın ismini de çoğu kez duyuyorsunuz demektir. Ünlü milyarder şu aralar kafayı kripto paralara takmış durumda. Özellikle Dogecoin ve Bitcoin hakkında sıklıkla yorum yapan meşhur milyarder, yatırımlarıyla da fazla ses getirdi

Bu durumu fırsat haberdar olan bir takım dolandırıcılar Musk’ın adına dağıtılmış adresler açarak insanlardan kripto para aldılar. Hatta bir kişiden tam 5 bitcoin çalmayı başardılar. Peki bu sistem nasıl işliyor? Hemencecik bu konu ile ilgili size ufak bir bilgilendirmede bulunalım.

Dolandırıcılar, gözlerine kestirdikleri kişilere mail aracılığıyla ulaşıyorlar. Elon Musk’ın bir sistem kurduğunu ve X BTC verene 2X BTC geri verdiğini iddia ediyorlar. Kısa yoldan bitcoinlerini katlamak isteyenler de bu dolandırıcıların ağına düşmüş oluyorlar.

5 Bitcoin’in şu anki karşılığı az daha 250.000 dolar. Bu da TL bazında 1.8 milyon Türk Lirası yapıyor. 5 Bitcoin’e sahip birisinin böyle bir oyuna düşmesi aslında fazla absürt. Çünkü piyasanın aşağı yukarı içerisinde olan herkes bir BTC’nin, iki BTC olmayacağını bilir. Bu iyiliği size Elon Musk bile yapmaz.

Dolayısıyla bizim size tavsiyemiz, mail kutunuza gelen “size özel fırsat” mottalı e-postalara çok artı aldırış etmemeniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir