Elon Musk ismi yatırımcılara büyük güven veriyor ama…

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

Elon Musk ismi yatırımcılara büyük güven veriyor ama…

Elon Musk dolandırıcıların en çok kullandığı isimlerden birisi haline geldi. Yapılan vurgunlar sadece ufak miktarlarda değil. Dudak uçuklatacak seviyelerde dolandırma hikayeleri duyuyoruz. Bilhassa kripto paralar üzerinden üçkâğıt işlerinin daha artı arttığını söyleyebiliriz.

İnsanların büyük bir bölümü hızlıca para istiyor. Ellerindeki miktarı en az 10 kat artırma amacında olan ve bunu hızlıca yerine getirmek isteyenler ne yazık ancak dolandırılıyor. Hatırlayacağınız üzere Çiftlikbank bütün da böyle bir nedenden nedeniyle bir sürü insanı dolandırdı.

Elon Musk tarafından yapılan son dönem paylaşımlar genel olarak kripto paralar ile ilgili. Onun özellikle de Dogecoin hayranlığı biliniyor. Keza kendi şirketi olan Tesla üzerinden Bitcoin bile satın almıştı. Bu şart çoğu dolandırıcının onun ismini kullanarak kripto para toplamasına neden oluyor.

Almanya’da yaşamış bir adam böyle bir dolandırıcılığın en büyük kurbanları içerisinde yer alıyor. Elon Musk tweet paylaşımını gördüğünde onun hemen altında bir başka açıklama olduğunu gördü. Bu yorumda link vardı. Linke tıkladığınızda bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Sayfada Musk’ın bir Bitcoin hesap cüzdanı verdiği ve buraya Bitcoin yatıranların iyi gelir sağlayacağı yazıyordu.

Elon Musk ismine güvenen Almanya’daki bu adam anında 10 Bitcoin yatırdı. Ama buraya yatırdıktan sonradan kendi hesabında hiçbir metamorfoz olmadığını fark etti. Yani dolandırıldığını anladı. Şu lahza için 10 Bitcoin neredeyse 580 bin dolar yapıyor. bu adam kaybettiği paranın üzerine ne yazık ancak azami yalnızca soğuk su içebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir