Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan trafik kazası videoları İzle

Otomobil admin 42 Okundu
sponsorlu reklam

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan trafik kazası videoları İzle

Türkiye’de her gün binlerce ayrı trafik kazası meydana geliyor. Güvenlik Genel Müdürlüğü bu kazaların bazılarını resmi olarak paylaşıyor.

Her türlü eğitime karşın trafik kazalarının önüne geçilemiyor. Trafik kurallarına uymayanlar yüzünden her gün anında her şehirde binlerce bedensel ve maalesef ölümlü trafik kazası meydana geliyor. İşte bu kazaların bazıları Güvenlik Genel Müdürlüğü göre resmi olarak yayımlanıyor. dosdoğru buradan giriş yapabileceğiniz sayfada nisan, mayıs ve haziran 2019 tarihlerinde mobese kameralarına yansıyan birçok trafik kazası görüntülenebiliyor. Bireysel hatalar sebebiyle meydana gelen bu kazalar, kişilere ders niteliğinde mesajlar da barındırıyor. Düzenli olarak devamının geleceği açıklanmış bu kaza videoları, trafikte çok itinalı olunması gerektiğini bir kez daha açıkça gözler önüne seriyor.

Trafik kazası sorununun önüne nasıl geçilecek?

Çözüm geliştirilen otonom yani sürücüsüz sistemler ile sağlanacak. Yeni tür araçlar biliyorsunuz bünyelerinde fazla gelişmiş sensörler, kameralar ve milisaniyede karar verebilen kuvvetli bilgisayarlar ile geliyor. Bu sistemler baştan sona “insan” faktörü aradan çıkarılıyor ve kurallar otomobillerin kendisi kadar harfiyen uygulanıyor. Keza yeni nesil araçlar internet üzerinden birbirleriyle haberleşebiliyor ve kazalara karşısında aralıksız birbirlerinin konumlarını biliyor. Bu farkındalık durumu büyük önem talep ediyor ve yol bozukluklarına değin paylaşım yapılıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir