Epic Games Launcher indirme hızı artırma

Haberler admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

Epic Games Launcher indirme hızı artırma

İlk kere 2018’de ortaya çıkan Epic Games Launcher, özellikle bedava oyunlar dağıtmasıyla epeyce sevildi. Oysa teknik yöndeki bazı sorunları nedeniyle kullanıcılar göre birincil seçim edilen dijital vitrin olmayı başaramadı. Rakibi Steam’in avantajlarını yakalamaya çalışsa da , hala teknik açıdan çoğu sorunu var. Epic Games Launcher indirme hızı konusunda muadillerine kadar oldukça geride kalıyor. İndirmelerinizin, internet hızınıza göre hesapladığınızdan uzun sürmesi, yavaş olması gerçekte çok can sıkıcı bir durum. Bu düşük indirme hızı probleminin kuşkusuz bazı çözümleri var. Bugün sizlerle bu yazımızda olası çözümlere odaklanacağız.

Epic Games Launcher indirme hızı artırma

Bu sorun ile ilgili çoğu öbür yaklaşım var. Besbelli bir sorun olmadığını, ancak sorun varmış gibi göründüğünü söyleyen kullanıcılar da mevcut. Fakat sorundan felakete uğramış olan ve size bahsedeceğimiz yöntemlerle çözüme ulaşan oyuncuların sayısı hayli fazla.

Programın dosyalarında küçük bir düzenleme yapabilirsiniz

Öncelikle en belirli sonuç veren, çoğu kullanıcının derdine deva olan çözüm yolunu izleyeceğiz. Ama şüphesiz defalarca bir B planımız var. Epic Games Launcher indirme hızı artırma konusundaki probleminizi çözmek için aşağıdaki adımları peşine düşüp takip edin. Oysa öncesinde programın bilgisayarınızda kapalı olduğuna belli olun.

WİN + R tuşuna bastıktan sonra “run”, veya Başlat’a çalıştır yazın.Çalıştır penceresine appdata yazın.Açılan klasörden “LocalEpicGamesLauncherSavedConfigWindows” dizinine gidin.

Epic Games Launcher indirme hızı artırma

Buradan “Engine.ini” dosyasını bulun.Dosyayı karalama defteri veya herhangi bir metin düzenleyicisi yardımıyla açınAçtığınız dosyadaki bütün metinleri silerek, altta bulunan kodu kopyala/yapıştır yaparak ekleyin. Eğer zaten boşsa, aracısız kodu ekleyin.HTTP HttpTimeout=10HttpConnectionTimeout=10HttpReceiveTimeout=10 HttpSendTimeout=10 Portal.BuildPatchChunkDownloads=3ChunkRetries=20RetryTime=0.5

Eğer bu kod işe yaramazsa, alttakiyle değiştirin.HTTP HttpTimeout=10HttpConnectionTimeout=10HttpReceiveTimeout=10 HttpSendTimeout=10 Portal.BuildPatchChunkDownloads=4ChunkRetries=20RetryTime=0.5 İnternet bağlantınız sağlıklıysa, bu adımları peşine düşüp takip ettikten sonradan probleminiz çözülmeli. Hala Epic Games Launcher indirme hızı konusunda sorunlar yaşıyorsanız, aşağıdaki tüyoları deneyin.

Wi-Fi ile bağlanıyorsanız, LAN kablosunu bağlamayı deneyin

Kablosuz bağlantılar genelde indirmeler esnasında veya oyun oynarken bıktırıcı olabilir. Eğer bu nesil sorunlar yaşıyorsanız kablosuz bağlantıdan ziyade, LAN kablosu ile internete bağlanmayı deneyin.

Epic Games Launcher indirme hızı artırma

Eğer SSD’niz varsa, oyunu oraya yükleyin

Epic Games Launcher indirme ve yazma işlemini aynı anda yapıyor. Bu da indirmeler esnasında sabit diskinizin sizi yavaşlatmasına sebep oluyor olabilir. Eğer bilgisayarınızda takılı bir SSD varsa, indireceğiniz oyunu oraya yüklemeyi deneyin. Ayrıca hali hazırda yüklemiş olduğunuz bir oyun için indirme sekmesi açılıyorsa, endişelenmeyin. Yukarıda “Doğrulanıyor” yazıyorsa yazılım, oyunun dosyalarının hazır olup olmadığını kontrol ediyordur.

Bazı kullanıcılar “Epic Games Launcher indirme hızı dürüst gösterilmiyor” diyor

Bu sıkıcı sorunu yaşayan biri olarak araştırdığım süreçte bazı kullanıcılardan bambaşka yaklaşımlar gördüm. “Epic Games Launcher indirme hızı, gerçekte istemcide görünen hız ile eşleşmiyor” biçiminde dönüşler aldım. Eğer siz de bundan şüpheleniyorsanız basitçe yoklama edebilirsiniz. CTRL + Shift + ESC tuşlarına basarak ödev yöneticisini açın, “İşlemler” kısmından ağa göre uygulamaları sıralayın. Burada EGL’nin kullandığı ağ miktarını görebilirsiniz.

Şimdilik sizinle paylaşabileceğimiz çözümler bu kadar. Daha etkin ve yeni yöntemler buldukça yazıyı güncellemeye devam edeceğiz. Eğer bu yöntemlerden biri sorununuzu çözdüyse yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir