Epic Games Store için yeni özellikler ekleniyor

Haberler admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

Epic Games Store için yeni özellikler ekleniyor

Epic Games Store üzerinden oyun satın alan ya da ücretsiz oyunları kütüphanesine ekleyen oyunculara iyi haber! Epic Games, platformun ola ki de en öne meydana çıkan eksiklikleri üstünde çalışıyor. Bilhassa sosyal etkileşim yönünde büyük eksiklikleri olan dijital oyun vitrini bunların üstüne odaklanıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına dürüst yılın tamamını inceledikleri ve gelecek özelliklerden bahsettikleri bir yazılarında da bundan bahsetmişlerdi.

 

Epic Games Store için yeni özellikler yolda

Epic Games Store kullanıcıları için sosyal etkileşimi artırmaya karşın yeni özellikler geliyor. Bu aydan başlayarak önümüzdeki süreçte platform güncellenerek oyuncuların birbiriyle daha dar etkileşime girebileceği bir hal alacak. Epic, yayınladığı bir blog gönderisiyle bu ay ve önümüzdeki süreçte eklenecek yeni özellikler hakkında detaylar paylaştı. Gelin önümüzdeki süreçte bizi neler bekliyor? Birlikte bakalım.

Bu ay platforma “Oyuncu Kartları” özelliği ekleniyor. Sosyal panelde bir arkadaşınızın üstüne tıkladığınızda o arkadaşın oyuncu kartı açılacak. Bu kart üstünde iki taraflı arkadaşlarınızı, tabi olduğu hesapları görebileceksiniz. Hem ilerleyen süreçte eklenecek “Gruplar” özelliği geldiğinde yine bu kart üzerinden kullanıcıya grup daveti gönderebileceksiniz. Bunun yanı sıra kendi oyuncu kartınızı da özelleştirebileceksiniz.

Epic Games Store için yeni özellikler ekleniyor

Gelişmiş Arama” özelliği de bu ay eklenecekler arasında. Bu nitelik daha etkin bir arama sistemi taahhüt ediyor. Bir kullanıcıyı aradığınızda onunla karşılıklı arkadaşlarınızın sayısını da gösteren daha iyi bir eşleşme sonucu alacaksınız. bununla birlikte bekleyen bir oyun davetiniz varsa “Katıl” butonuna tıklayarak beklemeksizin doğrudan oyununa katılabileceksiniz.

Sosyal panel için küçültülmüş bir dış görünüş de geliyor. Daha önce “Arkadaşlar” sekmesini açtırmak için yeni bir pencere açmamız gerekiyordu. Bundan sonra yeni bir pencere açmaya gerek kalmadan, Epic Games Launcher içine entegre olarak sosyal panele ulaşabileceğiz. bununla beraber artık çevrimiçi durumunuzu “Rahatsız Etmeyin” olarak değiştirebileceksiniz. bununla beraber fısıldamalar artı kullanılmadığı için şimdilik çevrimdışı bırakılıyor ancak gelecekte daha geliştirilmiş bir işlevsellikle getirmek istediklerini belirtiyorlar.

İlerleyen süreçte neler gelecek?

Bu ay olmasa da, önümüzdeki dönemde “Gruplar” özelliği geliyor. Bu nitelik sayesinde kullanıcılar Discord’da olduğu gibi gruplar kurarak sesli ve metin sohbeti yapabilecekler. Bu da oyun oynarken üçüncü parti bir yazılıma gereklilik duymadan, aracısız olarak sesli sohbet yapabileceğimiz anlamına geliyor.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir