Facebook bir skandala daha imza attı

Haberler admin 346 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook bir skandala daha imza attı

Sosyal Medya denildiğinde insanların aklına ilk olarak Facebook geliyor. Mark Zuckerberg’in CEO koltuğunda oturduğu şirket, geçtiğimiz yıllarda WhatsApp ve Instagram’ı da bünyesine katmıştı.

Geçtiğimiz sene ortaya meydana çıkan Cambridge Analytica skandalı, Zuckerberg’in sahibi olduğu şirketin hisse değerinin az daha çakılmasına niçin olmuştu. Zuckerberg bu skandaldan sonradan, Facebook’un kullanıcı verilerini fazla daha titiz bir şekilde saklayacağını açıklamış ve bunun için milyon dolarlar harcamaya hazır olduklarını belirtmişti.

Ama beklenildiği gibi olmadı. Geçtiğimiz gün Facebook hakkında yeni bir skandal daha ortaya çıktı. İddialara tarafından sosyal ağ devi 7 yıl baştan başa kullanıcı şifrelerini düz bir metin halinde saklamış. Üstelik 22.000’i aşkın çalışanın da bu şifrelere erişimi varmış.

Bu şekilde 200 ile 600 milyon kullanıcının şifresinin 20.000 çalışan tarafından gözlemlendiği belirtiliyor. Zuckerberg ve şirketin yetkili isimleri çalışanların bu verileri saklamadığı, çoğaltmadığı veya illegal bir operasyon için kullanmadığı konusunda hem görüşler. Ama bu şart Facebook’un yeni bir skandalla aleyhinde karşıya olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

sonuç olarak yıllardır kullandığınız şifreniz, sosyal medya devinde staj yapan biri göre bile rahatlıkla çalınabilirdi. Bu durumda aynı parola ile antre yaptığınız diğer hesaplarınız da ele geçirilebilirdi. Tam anlamıyla büyük bir skandal!

Bu meslek yerinde izin 3 ay!

Arda Turan: Çay iyidir

Victoria’s Secret’ın yeni meleği

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir